Jesteś tutaj:Sport VIII Otwarty Marsz Nordic Walking na Dalkach
środa, 27 kwietnia 2022 10:10

VIII Otwarty Marsz Nordic Walking na Dalkach

  mn

To już kolejna VIII edycja Otwartego Marszu Nordic Walking na Dalkach połączonego z biegami dzieci i młodzieży na boisku osiedlowym przy ulicy Gajowej w Gnieźnie, która odbyła się w dniu 23 kwietnia 2022 roku.

Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Aktywne Dalki wspólnie z Radą Osiedla nr VIII Dalki przy wsparciu Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Lokalni działacze zaprosili do udziału w imprezie kijkowych pasjonatów nordic - walking oraz dzieci i młodzież do współzawodnictw biegowych przeprowadzonych na określonych dystansach i grupach wiekowych. Kilkunastoosobowa grupa dorosłych uczestników marszu nordic - walking rywalizowała na dystansie 5km oraz do zaliczenia w formie rekreacyjnej 3km odcinka.

W klasyfikacji końcowej nordic walking w kategorii mężczyzn zwyciężyli: W I – Tomasz Grzęda - Gniezno, II – Jacek Guzek – Nowy Tomyśl, III – Krzysztof Każmierczak – Opalenica. W kategorii kobiet: I – Mariola Kowalska – Gniezno, II – Małgorzata Szajda – Mnichowo, III – Krystyna Kwaśniewska - Gniezno.

W czasie trwania marszu odbyły się biegi dziecięce i młodzieżowe na określonych dystansach a finałowe miejsca zajęli: dziewczynki do 5 lat – 100 m

1 – Gabriela Buczkowska,

2 – Oliwia Siwiak,

3 – Nadia Niemkuć

chłopcy do 5 lat – 100m

1 – Aleksander Eggebrecht,

2 – Igor Janas,

3 - Franciszek Zobel

dziewczynki 6-10 lat – 200m

1 – Lena Przybysławska,

2 - Wiktoria Eggebrecht,

3 – Zofia Dzieńkowska

chłopcy 6-10 lat – 200m

1 – Ksawiery Siwiak,

2 – Adam Nowak,

3 - Sebastian Nowak.

dziewczynki 11-15 lat - 400m

1 – Julia Śrama,

2 – Aleksandra Kwapiszewska,

3 – Kornelia Kujawska

chłopcy 11-15 lat - 400m

1 – Mikołaj Kujawski,

2 – Stanisław Budny,

3 – Jan Kowalski

Wszyscy uczestnicy marszu i biegów otrzymali okolicznościowe medale zaś zwycięzcy poszczególnych kategorii biegowych okolicznościowe statuetki i okazałe szklane trofea. Dodatkowo dwoje uczestników wyróżniono pamiątkowymi pucharami. „Super seniorem” imprezy została pani Henryka Kawka otrzymując puchar ufundowany przez posła Tadeusza Tomaszewskiego zaś najlepszą zawodniczką ze Stowarzyszenia Aktywne Dalki okazała się pani Mariola Kowalska otrzymując puchar Stanisława Dolacińskiego – radnego Rady Miasta Gniezna. W gronie dzieci, młodzieży oraz dorosłych uczestników marszu i biegów przeprowadzono losowanie upominków rzeczowych pozyskanych dzięki wsparciu min. darczyńców Tadeusza Tomaszewskiego, Stanisława Dolacińskiego, Hurtowni Sportowej Tropsport oraz organizatorów instytucjonalnych. Uczestnicy oprócz pakietu startowego mieli okazję skosztować kiełbasek pieczonych na ognisku. Patronat nad imprezą sprawowali prezydent Tomasz Budasz i starosta Piotr Gruszczyński, którzy swoimi osobami zaszczycili obecność podczas imprezy a także podczas dekoracji finalistów marszu i biegów dziecięcych.

Organizacją imprezy a także jej przeprowadzeniem zajmowali się Prezes Stowarzyszenia Aktywne Dalki - Klemens Hoffmann wraz z członkami zarządu i członkami stowarzyszenia, Przewodnicząca Rady Osiedla Dalki - Marlena Hejna wraz z członkami rady oraz Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Sportu Rady Miasta – Stanisław Dolaciński (członek stowarzyszenia). Impreza mający sportowy charakter przygotowana była także pod względem zajęć profilaktycznych. Oprócz pogadanki z najmłodszymi, rodzice mieli okazję w sposób bezpośredni porozmawiać z psychologiem. Po raz pierwszy we współzawodnictwach dziecięcych udział wzięły także dzieci z Ukrainy w coraz większy sposób integrując się z naszą lokalną społecznością.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane