Jesteś tutaj:Sport XIX Bieg Europejski przeszedł do historii
sobota, 09 kwietnia 2022 20:10

XIX Bieg Europejski przeszedł do historii

 

740 zawodników pokonało dystans 10 kilometrów, który został wyznaczony w ramach XIX Biegu Europejskiego. Był to pierwszy od dwóch lat bieg, wykonany według znanych zasad sprzed pandemii.

Mimo chłodu oraz dość nieprzyjemnego wiatru, wielu biegaczy startowało z uśmiechem w dziewiętnastej odsłonie Biegu Europejskiego, przebiegającego pod hasłem "Teraz Litwa!". Zawody po dwóch latach przerwy powróciły do swojego pierwotnego układu, a zawodnicy mieli możliwość pokonania dystansu 10 kilometrów wytyczonych według znanej trasy, poprowadzonej z Rynku na ul. Chrobrego, Konikowo i al. Reymonta w dwóch pętlach.

Jako pierwszy na mecie z wynikiem 28:59 zameldował się Krystian Zalewski. Tuż za nim pojawił się David Kiprono Metto z rezultatem 29:02, a trzeci był Adam Nowicki z czasem 29:03. Spośród kobiet jako pierwsza na metę przybiegła Izabela Paszkiewicz z wynikiem 33:27. Druga była Natalija Semenovych z czasem 34:35, a trzecia Iwona Bernardelli z rezultatem 34:55.

 

8 komentarzy

 • Link do komentarza Dobry piątek, 15 kwietnia 2022 06:10 napisane przez Dobry

  Organizacja biegu oceniam na 5+ ,tak samo jak i bieg, a jak wam mieszkańcy Gniezna jest za brudno, to sami ruszcie tyłki i posprzątajcie w czynie społecznym, a nie wypisywać na forum że bieg był nie potrzebny !!! Więcej takich biegów Gniezno, bo było naprawdę mega ! Pozdrawiam

 • Link do komentarza adalbert środa, 13 kwietnia 2022 14:57 napisane przez adalbert

  Można organizować biegi ale żeby 1/2 Gniezna zamknąć. Skandal i żenada. na zadanie pytania Policjantowi ruchu drogowego "jak można dojechać do dworca kolejowego ?" usłyszałem że podczas biegu dojechać nie można. Szkoda, że nikt nie myśli o pozostałych mieszkańcach którzy nie uczestniczą w biegu

 • Link do komentarza Galus0 środa, 13 kwietnia 2022 07:21 napisane przez Galus0

  Szkoda prądu i sprzątania po tych biegaczach, lepiej żeby oni wzięli się do sprzątania w różnych częściach miasta. Przyjemne i pożyteczne było by to.

 • Link do komentarza wilk niedziela, 10 kwietnia 2022 12:54 napisane przez wilk

  Nikt nie wpadł na jakąś dziurę po drodze ??? To całe szczęście,bo władze zajmują się politykierstwem,a nie dbaniem o bezpieczeństwo mieszkańców Stolicy !!!

 • Link do komentarza Daniel niedziela, 10 kwietnia 2022 12:28 napisane przez Daniel

  I co to dał ten bieg nic, a można było posprzątać w czynie społecznym skwery parki i ulicę naszego miasta. Proszę przejść się ulicami jaki bałagan w koło. Pozdrawiam nasze władze miasta rubccie coś by nasze miasto było perełką, a nie tylko zwykłym miastem.

 • Link do komentarza piechur niedziela, 10 kwietnia 2022 11:14 napisane przez piechur

  Do Gniewko07 - takiego brudnego i zaniedbanego miasta ( ulice i chodniki), jakie jest za Budasza, nie było od tysiąclecia!

 • Link do komentarza Obserwator niedziela, 10 kwietnia 2022 10:44 napisane przez Obserwator

  Ulice sobie zamknęli nie martwili się niczym organizacja dno dokładne.

 • Link do komentarza Gniewko07 sobota, 09 kwietnia 2022 21:37 napisane przez Gniewko07

  Mogli lepiej posprzątać miasto, atak nic z tego nie ma.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane