Jesteś tutaj:Sport Puchar Wielkopolski w Karate Tradycyjnym - Gniezno 2022
środa, 06 kwietnia 2022 11:06

Puchar Wielkopolski w Karate Tradycyjnym - Gniezno 2022

  mnopr
Puchar Wielkopolski w Karate Tradycyjnym - Gniezno 2022 zdjęcie nadesłane

W sobotę 2 kwietnia 2022 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Świętokrzyskiej w Gnieźnie został rozgrany Puchar Wielkopolski w Karate Tradycyjnym 2022.

Zawody zostały zorganizowane przez Akademię Karate Tradycyjnego SAMURAJ Gniezno oraz Wielkopolski Związek Karate Tradycyjnego, a odbyły się pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza. Do Gniezna przyjechały zawodniczki i zawodnicy z 7 klubów nie tylko z Wielkopolski. Oprócz gospodarzy czyli reprezentantów AKT Samuraj Gniezno Sekcja Gniezno i Sekcja Trzemeszno wystąpili przedstawiciele klubów: KKT Orzeł Poznań, UKS KT Orzeł Lusowo, UKS Orzeł Września, KKT Nidan Zielona Góra, Włocławski Klub Karate Tradycyjnego, Ozorkowski Zgierski Klub Karate. Sędzią głównym zawodów był Sensei Andrzej Zarzeczny - 5 Dan. 

Na początku wydarzenia Prezes AKT Samuraj Gniezno Sensei Radosław Tomczak powitał przybyłych gości, po czym odbyła się krótka uroczystość podczas której Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna Michał Powałowski wręczył nagrody w postaci voucherów zawodniczkom i zawodnikowi AKT Samuraj Gniezno za osiągnięcia sportowe w 2021 roku. Nagrody otrzymali: Aleksandra Politowicz, Wiktoria Łuczyńska, Natalia Szuba, Sebastian Kordela.

Osobno za dotychczasowe wyniki sportowe w postaci medali Mistrzostw Polski, Europy i Świata wyróżniono najlepszą zawodniczkę AKT Samuraj Gniezno Aleksandrę Politowicz, która otrzymała z rąk Mistrza Senseia Andrzeja Zarzecznego przepiękny samurajski miecz.

Wyróżniony został również nasz wspaniały trener Sensei Andrzej Zarzeczny 5 Dan za znakomitą pracę trenerską, która prowadzi naszych zawodników na najwyższe szczyty kariery.

Po powitaniach i nagrodach przyszedł czas na rywalizację. Zawody były rozgrywane na dwóch matach. Na jednej z nich wystartowali najmłodsi adepci sztuki walki, a na drugiej można było podziwiać nieco starszych. Najmłodsi mierzyli się w konkurencjach kihon i kata, a starsi w konkurencjach kata i kumite. Zawodniczki i zawodnicy bardzo przeżywali swoje walki, w szczególności ci najmłodsi. Jednak nagrodą są nie tylko medale i puchary, ale samo uczestnictwo w rywalizacji. Dlatego dzieci startujące do lat 13-tu otrzymały pamiątkowe medale za uczestnictwo w zawodach. Silną grupą w zawodach byli gospodarze czyli zawodniczki i zawodnicy Akademii Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno z Sekcji Gniezno oraz z Sekcji Trzemeszno. Z całej puli medali w Gnieźnie i Trzemesznie pozostało aż 13! W kolejnych konkurencjach podzielonych na wiek i poziom wyszkolenia zdobycze Samurajów przedstawiają się następująco:

Kata dzieci do lat 7: 2 miejsce - Agata Wencel

Kihon dzieci do lat 9: 1 miejsce - Franciszek Kasprzak

Kata dzieci 8-9 lat, 7 kyu: 3 miejsce - Joanna Purol

Kata dziewcząt 10-11 lat, 8-7 kyu: 3 miejsce - Karolina Wencel, 3 miejsce - Laura Borucka

Kata chłopców 10-11 lat, 8-7 kyu: 3 miejsce - Kamil Tomczak

Kumite chłopców 10-11 lat, 8-7 kyu: 3 miejsce - Kamil Tomczak

Kata dziewcząt 12-13 lat, 6-4 kyu: 3 miejsce - Sonia Nowicka

Kata chłopców juniorów 6-4 kyu: 2 miejsce - Oskar Kordela

Kumite chłopców juniorów 6-4 kyu: 2 miejsce - Oskar Kordela

Kata chłopców juniorów 3-1 kyu: 4 miejsce - Kacper Zając

Kata dziewcząt juniorek: 1 miejsce - Maja Barczak

Kumite dziewcząt juniorek: 4 miejsce - Maja Barczak

Kata dziewcząt młodzieżowców: 1 miejsce - Anna Urbanek

Kumite dziewcząt młodzieżowców: 2 miejsce - Anna Urbanek

Podczas zawodów można było obejrzeć w pełnej krasie samochód Volkswagen T-Cross udostępniony przez Sponsora Oli Politowicz Volkswagen Berdychowski Poznań.

Ogromne podziękowania należą się trenerom AKT Samuraj Gniezno: Senseiowi Andrzejowi Zarzecznemu (5 Dan), Senseiowi Radosławowi Tomczakowi (1 Dan) i Senseiowi Tomaszowi Majchrzakowi (1 Dan). To ich podopieczni stawali na podium Pucharu Wielkopolski.

Świetna organizacja oraz rywalizacja na matach pokazała w pełni tę piękną dyscyplinę sportu jaką jest Karate Tradycyjne. Dlatego zapraszamy wszystkich na kolejną już edycję Pucharu Wielkopolski w Karate Tradycyjnym w 2023 roku. Do zobaczenia! Oss!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane