Jesteś tutaj:Sport Velux dokupił rowery do miejskiego systemu
piątek, 01 kwietnia 2022 13:19

Velux dokupił rowery do miejskiego systemu

 

W piątek dokonano oficjalnego przekazania do Gnieźnieńskiego Roweru Miejskiego dziesięciu jednośladów, zakupionych przez firmę Velux.

Dwie nowe strefy parkowania przy zakładzie na ul. Słonecznej i Kolejowej oraz nowe jednoślady. Za kwotę niemal 52 tys. złotych firma Velux zakupiła 10 modeli rowerów, które zostały włączone do systemu roweru miejskiego. Stosowna umowa została podpisana w piątek.

- Dla nas jest to fantastyczny ruch, bo jest to aktywność promująca zdrowy tryb życia, ale też myślę uatrakcyjni dostęp do naszej fabryki. Biorąc pod uwagę dzisiejszą sytuację na świecie z rynkiem paliw, jak drogi jest transport prywatny, myślę iż takie rowery i możliwość dojazdu z każdego punktu w Gnieźnie, także tak krytycznego jak dworzec, będzie dla nas, szczególnie młodych ludzi, na których liczymy, możliwością dotarcia do fabryki - mówił Robert Purol, dyrektor NB Polska dodając iż przedsięwzięcie wpisuje się w misję firmy, obejmującą ochronę powietrza i prowadzenia zdrowego trybu życia.

- Chciałbym podziękować firmie Velux i panu dyrektorowi osobiście. Jesteśmy bardzo dumni i zadowoleni z tego, że firma Velux angażuje się w działania miejskie - przekazał wiceprezydent Jarosław Grobelny, podkreślając długoletnie wsparcie w organizację Biegu Europejskiego. 

Dzięki przekazanym egzemplarzom, w skład GRM wchodzi obecnie 125 rowerów. W tym roku planowany jest zakup kolejnych - w sumie ma być ich nawet 150.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane