Jesteś tutaj:Sport MKS PR Gniezno Mistrzem Wielkopolski w kategorii juniorka młodsza
piątek, 11 marca 2022 11:54

MKS PR Gniezno Mistrzem Wielkopolski w kategorii juniorka młodsza

  MKS PR
MKS PR Gniezno Mistrzem Wielkopolski w kategorii juniorka młodsza źródło: MKS PR

Spotkaniem z APR Gladiator Oborniki MKS PR Gniezno zakończył rozgrywki w Wielkopolskiej Lidze Juniorek Młodszych. Zwycięstwo 44:12 przypieczętowało fakt, że Tytuł Mistrza Wielkopolski wywalczyła nasza drużyna prowadzona przez trenera Roberta Popka.

Początek spotkania nie wskazywał, że będzie to jednostronne widowisko (2:2 4′). Dwie serie po cztery bramki podopiecznych trenera Roberta Popka bez odpowiedzi zespołu z Oborniki drastycznie zmieniły obraz widowiska. Gnieźnianki wyszły na bezpieczną przewagę (12:4 w 18′), a rywalki z akcji oddały ostatni rzut w 15′ gry. Kolejna seria bramek zespołu z Gniezna sprawiła, że pierwsza odsłona spotkania zakończyła się wynikiem 24:5.

Druga część pojedynku przebiegała w dalszym ciągu po myśli ekipy z Pierwszej Stolicy Polski. Bardzo skuteczna gra gnieźnianek ustanowiła wynik spotkania na 44:12 i dała dziesiąte zwycięstwo MKS PR Gniezno.

Dzięki zajęciu I miejsca w Wielkopolsce MKS PR awansował do rozgrywek centralnych i będzie reprezentować nasz klub w turnieju 1/16 Mistrzostw Polski, które rozpoczną się 08.04.-10.04.2022. Żółto-czarne zakończyły rywalizację w Lidze bez straty punktu, dzięki temu mamy prawo organizacji tego szczebla rozgrywek.

MKS PR Gniezno – APR Gladiator Oborniki 44:12 (24:5)

MKS PR Gniezno: Bober, Cieślak – Nowak (3), Schlabs, Wabińska (4), Bartkowiak (7), Skoczeń (5), Piotrowska 4), A. Stręk, Szymańska (5), Musiał (4), Tanaś (5), Łachowska (4), Śmigowska (1), K. Stręk (2).

Najwięcej punktów dla APR Gladiator Oborniki: Dukat, Eichler i Stec (po 3).

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane