Jesteś tutaj:Sport Artur „Waluś” Walczak zostanie pochowany 8 grudnia
czwartek, 02 grudnia 2021 12:50

Artur „Waluś” Walczak zostanie pochowany 8 grudnia

 

Zmarły przed tygodniem strongman, który po miesięcznym pobycie w szpitalu przegrał walkę o życie, zostanie pochowany na cmentarzu przy ul. Witkowskiej.

Artur "Waluś" Walczak, znany gnieźnieński siłacz, o którego nokaucie podczas zawodów PunchDown pisano w prasie polskiej i zagranicznej, a który zmarł po długiej walce o odzyskanie zdrowia we wrocławskim szpitalu, zostanie pochowany w środę 8 grudnia na cmentarzu przy ul. Witkowskiej. Pogrzeb rozpocznie się o godzinie 13. 

Do tej pory w sprawie całego zdarzenia prowadzone jest śledztwo przez wrocławską prokuraturę, która bada wszystkie okoliczności zajścia, jakie miało miejsce pod koniec października br. podczas gali Punch Down. Przypomnijmy iż w zmaganiach polegających na walce "na liście", odniósł on poważne obrażenia głowy. Na tym etapie pod uwagę brany jest art. 160 Kodeksu karnego, mówiący o narażeniu człowieka na niebezpieczeństwo.

Po śmierci siłacza, która miała miejsce w miniony piątek 26 listopada, został on poddany badaniom sekcyjnym, które mogą pozwolić na ustalenie dokładnych okoliczności zgonu. Dopiero jej wyniki mogą zdecydować o ewentualnej zmianie kwalifikacji czynu. 

Po zgonie "Walusia" jego siostra zabrała także głos w sprawie zbiórki pieniędzy, która rozpoczęła się jakiś czas wcześniej (w celu podjęcia rehabilitacji zawodnika w momencie, gdyby został przeniesiony ze szpitala do kliniki). Jak poinformowała, środki zebrane w zbiórce zostaną przeznaczone na pochówek, a w przypadku woli zwrotu środków - prosi o kontakt.

1 komentarz

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane