Jesteś tutaj:Sport Lodowisko rusza od 6 grudnia
środa, 01 grudnia 2021 11:36

Lodowisko rusza od 6 grudnia

  UM
Lodowisko rusza od 6 grudnia źródło: Lodowisko Gniezno

Po rocznej przerwie wraca do Gniezna lodowisko. Tym razem ulokowane będzie przy ul. Pocztowej, na terenie boiska przy „Czwórce”. Lodowisko będzie dostępne od szóstego grudnia, będzie działać 7 dni w tygodniu od godz. 10 do 22, z koniecznymi krótkimi przerwami technicznymi.

Bilet normalny będzie kosztować 8 zł, ulgowy 5 zł, a wypożyczenie łyżew 8 zł. Dla seniorów i członków rodzin 3+ posiadających stosowne karty, zarówno bilet, jak i wypożyczenie łyżew kosztować będzie 3 zł.

Lodowisko na podstawie umowy podpisanej z Miastem Gniezno obsługuje firma Piruet. W okresie przerwy świątecznej i ferii zimowych w dni powszednie w godzinach 10-15: dzieci do lat 18 będą wchodzić za darmo; Indywidualnie wypożyczenie łyżew będzie kosztować 7 zł a grupowo (w ramach zimy w mieście)  wstęp za darmo, wypożyczenie łyżew - 3 zł.

Godziny otwarcia lodowiska w okresie świątecznym:

24.12 - do godziny 14.45
25.12 - nieczynne
26.12 - od godziny 10.00
31.12 - do godziny 14.45
01.01 - od godziny 16.00

Przypominamy, że na ul. Konikowo od ul. Marcinkowskiego obowiązuje zakaz zatrzymywania się po prawej stronie, dotyczy on całego pasa drogi również z poboczem, za wyjątkiem odcinka kilkudziesięciu metrów oznakowanego znakami drogowymi B35 (zakaz postoju) ze strzałkami początek i koniec. Tam można zaparkować tylko na czas do 20 minut. Do dyspozycji klientów lodowiska jest parking na ul. Konikowo, bezpłatny przez pierwsze pół godziny postoju, po godz.  17:00 oraz w weekendy i święta. Straż Miejska ma czuwać nad przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego w tym rejonie.

11 komentarzy

 • Link do komentarza Kibic wtorek, 07 grudnia 2021 15:29 napisane przez Kibic

  Najlepiej jakby wam parking zrobiono na lodowisku. Przejść kilkanaście metrów to widzę dramat co dla niektórych. Nie chcesz się ruszać więc po co ci łyżwy i lodowisko?

 • Link do komentarza Marco 2 wtorek, 07 grudnia 2021 13:52 napisane przez Marco 2

  Do Marko. Tu nikt nie kłamie. Ten parking na terenie placu apelowego dawnej jednostki wojskowej można by zaliczyć jak parking dla ludzi przyjeżdżających na lodowisko tylko wtedy jak by było utworzone przejście z tego parkingu bezpośrednio na ulice Pocztową a nie na ulice Chrobrego !!

 • Link do komentarza Sir wtorek, 07 grudnia 2021 08:25 napisane przez Sir

  Marko łbie , parking jest tylko kto tam pojedzie jak mozna na chodniku przed rybiarnią postawić tam gdzie pracownicy straży miejskiej

 • Link do komentarza urzędas poniedziałek, 06 grudnia 2021 19:27 napisane przez urzędas

  O logistyce to przecież te władze nawet nie pomyślą. Byle gawiedzi dać rozrywkę, a reszta, to już ich nie obchodzi. Cała Konikowo powinna zostać w trybie natychmiastowym przerobiona, ale kto w tym mieście jeszcze myśli o mieszkańcach? idźcie i zobaczcie co się dzieje na poczekalni dworcowej. To jest jedne z największych draństw gospodarzy tego miasta, którzy wprawdzie nie odpowiadają za kolej, ale jako władze powinny uregulować problem, który od lat wywołuje pomstę do nieba. Ludzie się duszą w malej przestrzeni, młodzież w oczekiwaniu na pociąg siada nawet na posadzce, a obok salony Opieki |Społecznej Urzędu Miejskiego Gniezna świecą pustkami, bo interesanta tam się nawet nie wpuszcza. Ale kogo w tym mieście obchodzi człowiek?

 • Link do komentarza Marko poniedziałek, 06 grudnia 2021 19:05 napisane przez Marko

  Wszyscy którzy kłamiecie o braku parkingu w pobliżu przestańcie. Kilkaset metrów dalej jest ogromny parking na Sobieskiego. We łbach się poprzewracalo.

 • Link do komentarza kornik poniedziałek, 06 grudnia 2021 10:07 napisane przez kornik

  Bałagan, jaki jest na tym odcinku ul. Konikowo od momentu utworzenia przedszkola i żłobka oraz dopuszczenia do parkowania na chodniku jest dowodem na brak przemyślenia całego przedsięwzięcia pod względem logistycznym. Tylko czekać, aż kogoś jakieś auto zmiecie z jezdni podczas wsiadania lub wysiadania.

 • Link do komentarza Istny cyrk czwartek, 02 grudnia 2021 20:40 napisane przez Istny cyrk

  Niech otwierają bramę i parking na boisku od koszykówki robią, oby ruchu nie mieli narq

 • Link do komentarza glina czwartek, 02 grudnia 2021 07:19 napisane przez glina

  Ta lokalizacja lodowiska chyba została wyznaczona przez nasza POLICJĘ. Dzięki tak niefortunnej lokalizacji mandaty za postój samochodem w niedozwolonym miejscu posypią się jeden za drugim. Dzięki naszym urzędnikom - prezydentom roczny plan nakładania mandatów zostanie przez gnieźnieńska policję wykonany w 150 procentach.

 • Link do komentarza Zirytowany czwartek, 02 grudnia 2021 05:50 napisane przez Zirytowany

  Dobrze że jest gdzie auto zaparkować od kiedy przenieśli straż miejska i inne urzedy w to miejsce jest tam samowolka każdy parkuje na chodzniku zobaczcie jak wygląda chodnik przed zakładami rybnymi na ul. Konikowie a pierwsi ktorzy tam parkują są oczywiscie strażnicy miejscy , zrobili płatny parking i jest pusty wszyscy stoja na chodniku żenada.

 • Link do komentarza realista środa, 01 grudnia 2021 22:01 napisane przez realista

  I to jest właśnie chore. Lodowisko na terenie stadionu żużlowego miało naturalne zaplecze parkingowe. I to było wspaniałe. Ta natomiast lokalizacja jest chybiona, bo nie ma przy tym boisku miejsc parkingowych. A po zmroku, żaden rozsądny rodzic nie puści dziecka pieszo na lodowisko! A gdzie ma w takim wypadku zaparkować by móc obserwować swoje dziecko jak szlifuje swoją jazdę na łyżwach ? No gdzie Panie Prezydencie Grobelny ?

 • Link do komentarza Marek środa, 01 grudnia 2021 13:58 napisane przez Marek

  A można będzie wyznaczyć przejście na ulice Pocztową z terenu parkingu na terenie byłej jednostki wojskowej. ? Po co ? By bliżej było dzieciom przywożonym na lodowisko samochodami przez ich rodziców. Może się uda?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane