Jesteś tutaj:Sport Trwa zbiórka pieniędzy na pomoc dla Walusia
środa, 24 listopada 2021 11:40

Trwa zbiórka pieniędzy na pomoc dla Walusia

 

Minął już miesiąc od nokautu, któremu uległ gnieźnieński zawodnik podczas wrocławskiej gali PunchDown. Jego stan zdrowia jest stabilny, ale wciąż się nie wybudził ze śpiączki.

Miesiąc od zdarzenia, które miało miejsce podczas zmagań "na liście" w twarz, które odbyły się podczas gali PunchDown we Wrocławiu, sytuacja zdrowotna Artura Walczaka, znanego jako "Waluś" pozostaje wciąż trudna. Mimo iż początkowe informacje były dramatyczne, jego stan zdrowia z czasem się ustabilizował. Nie na tyle, by udało się go wybudzić. Mimo starań lekarzy i podejmowanych prób, do tej pory znany strongman znajduje się w śpiączce. 

W miesiąc po tym, jak przez Polskę przetoczyła się gorąca dyskusja na temat samej formuły zwodów i ich idei, dramat przeżywa teraz najbliższa rodzina zawodnika. W sprawie "Walusia" lekarze zrobili już wszystko, co mogli, by uratować jego życie, ale teraz pozostały starania o jego dalsze leczenie i rehabilitację. Te mają być prowadzone już poza szpitalem w specjalnym ośrodku. To będzie jednak bardzo kosztowne, dlatego siostra Artura prosi o wsparcie za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl

- W związku z niewydolnością narządów został podłączony do sztucznej nerki i respiratora. Jako siostra nie mam takiej kwoty, aby pokryć koszty utrzymania, leczenia, rehabilitacji i bieżących opłat, dlatego zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc w zebraniu funduszy na rehabilitację mojego brata, który niebawem zostanie wybudzony ze śpiączki i będzie jej potrzebował od pierwszego dnia - przyznaje Iwona, siostra Artura. Jak dalej dodaje, strongman wiele razy udzielał się nie tylko podczas różnych zawodów siłowych, ale także wspierał różne inicjatywy: Pokazywał się nie tylko walcząc z przeciwnikiem w klatce, ale także w walce o dobro zwierząt - wspierał akcje "Stop Nie Strzelaj". Swoją empatią, współczuciem i miłością do ludzi i zwierząt, zarażał innych sportowców oraz organizatorów wielkich sportowych eventów w naszym kraju. Brał miedzy innymi udział w wielu akcjach charytatywnych i pokazach takich jak Dzień Dziecka, wsparcie chorych dzieci, licytacje dla potrzebujących i wielu innych. Pomagał również trudnej młodzieży i wskazywał jak poprzez sport zmienić się na lepsze - przyznaje i na końcu dodaje: Dzisiaj mój brat sam potrzebuje pomocy , dlatego proszę Was o wielkie serce i wsparcie w rehabilitacji, aby Artur powrócił do zdrowia i znów zarażał nas swoim uśmiechem.

Pomóc można poprzez serwis zrzutka.pl lub w licytacjach organizowanych w grupie na Facebooku.

 

 

Ostatnio dodane