Jesteś tutaj:Sport Gnieźnianin w ciężkim stanie po nokaucie
sobota, 23 października 2021 13:45

Gnieźnianin w ciężkim stanie po nokaucie

 
Gnieźnianin w ciężkim stanie po nokaucie Artur "Waluś" Walczak po lewej. Źródło zdjęcia: TV Gniezno

W trakcie piątkowej gali PunchDown, która odbywała się we Wrocławiu, poważne obrażenia odniósł zawodnik z Gniezna - Artur "Waluś" Walczak.

Piąta edycja zawodów, polegających na pojedynkach na "liście" w twarz, odbywała się we Wrocławiu. Na zwycięzcę gali PunchDown czekało 50 tys. złotych, toteż wystartowało do niego wielu silnych zawodników. Wśród nich znajdował się gnieźnianin Artur Walczak, strongman dobrze znany udziału w zawodach siłowych. Reprezentant Grodu Lecha dobrze zaprezentował się w pierwszym pojedynku oraz w ćwierćfinale zawodów. 

Podczas półfinału, w którym zmierzył się z Dawidem "Zalesiem" Zalewskim, ten drugi zadał na tyle silny cios, że gnieźnianin padł na ziemię. Nokaut "Walusia" okazał się na tyle poważny, że nieprzytomny został przetransportowany do szpitala - stan 46-latka określany jest (przez informujące o tym serwisy) jako ciężki. 

Punchdown to rywalizacja zawodników na zasadach fazy pucharowej (drabinka) w pojedynkach jeden na jeden uderzając się na przemian w policzek z otwartej dłoni, maksymalnie 3 ciosy na osobę. O wygranej decydują knock-out lub werdykt sędziowski.


Po zdarzeniu organizator wydarzenia PunchDown wystosował oświadczenie:


Pragniemy poinformować, że w wyniku jednej z walk wczorajszego turnieju PunchDown 5 jeden z jej uczestników, Artur „Waluś” Walczak, znajduje się obecnie pod opieką medyczną w szpitalu.
Jest to bardzo nieszczęśliwe zdarzenie, jedno z tych, których nikt sobie nie życzy, jakkolwiek jest ono wpisane w ryzyko związane z tą dyscypliną sportu.

Podczas nieszczęśliwego zdarzenia z wczorajszego wieczoru natychmiastowo zareagowali obecni na miejscu ratownicy medyczni, którzy przenieśli Artura w bezpieczne miejsce, w którym otrzymał pomoc doraźną i zostać poddany dalszej ocenie medycznej. Zawodnik zachowywał przytomność, ale zaobserwowane przez ratowników niepokojące symptomy neurologiczne skłoniły ich do wezwania na miejsce pogotowia ratunkowego, co niezwłocznie uczyniono. Następnie pogotowie przetransportowało Artura do jednego z wrocławskich szpitali w celu udzielenia mu dalszej specjalistycznej pomocy. Na początku przyszłego tygodnia zostanie przygotowany szczegółowy raport medyczny z przebiegu zdarzenia.

Ochrona zdrowia i życia uczestników gal PunchDown należy do naszych najważniejszych priorytetów. Zawsze będziemy dochowywać najwyższych standardów ochrony zdrowia naszych zawodników. Należy do nich zagwarantowanie niezbędnej pomocy medycznej ze strony ratowników na miejscu zawodów, a także zapewnienie jak najszybszego dostępu zawodników do specjalistycznych placówek medycznych.

Artur jest nie tylko uczestnikiem naszych gal, ale również naszym kolegą. Może liczyć na nasze wsparcie. Jesteśmy w stałym kontakcie z Jego bliskimi. Trzymamy bardzo mocno kciuki za to, żeby szybko powrócił do pełni zdrowia.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Paczus środa, 27 października 2021 14:23 napisane przez Paczus

  Ten sport to jakaś masakra.

 • Link do komentarza Kiniu poniedziałek, 25 października 2021 13:54 napisane przez Kiniu

  Idiotyzm!!!

 • Link do komentarza kibolo poniedziałek, 25 października 2021 12:38 napisane przez kibolo

  Jak dasz w ryja komuś na ulicy idziesz siedzieć.A tutaj za dawanie w ryja płacą.Waluś dostał w ryja bo chciał dostać.

 • Link do komentarza Magi niedziela, 24 października 2021 22:33 napisane przez Magi

  Czy lanie po mordzie to sport?sport to fascynująca rywalizacja. O świecie dokąd zmierzasz!!!

 • Link do komentarza Salowa sobota, 23 października 2021 19:44 napisane przez Salowa

  A swoją drogą jaki to paradoks. Walki psów są w Polsce nielegalnea taki pseudopatosport legalny. I są chętni by w tej szopce uczestniczyć.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022