Jesteś tutaj:Sport Bardzo dobry występ MKS PR URBIS Gniezno w Elblągu!
środa, 01 września 2021 13:19

Bardzo dobry występ MKS PR URBIS Gniezno w Elblągu!

 
Bardzo dobry występ MKS PR URBIS Gniezno w Elblągu! źródło: MKS PR / fot. EKS Start Elbląg

Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka miały okazję sprawdzić swoją formę podczas Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet w Elblągu Pod Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Gnieźnianki zaprezentowały się bardzo dobrze, co jest dobrym prognostykiem przed ligą.

EKS Start jako gospodarz zaprosił do trzydniowego turnieju zespoły Arki Gdynia, KS Kościerzyna, MKS PR Urbis Gniezno, SPR Sambor Tczew, UKS Varsovię Warszawa, AZS AWF Warszawa oraz wspomnianą drużynę z Koszalina. Zespoły rywalizowały w ramach dwóch grup, a zespoły występujące na co dzień na parkietach Superligi przystąpiły do walki na etapie ćwierćfinałów.

MKS PR URBIS Gniezno rozpoczął turniej od dwóch bardzo wysokich zwycięstw z pierwszoligowymi rywalami. Najpierw wygrał z KS AZS AWF Warszawa 32:19 (13:10), a następnie jeszcze wyżej rozgromił SPR Gdynia 31:11 (15:7). Gnieźnianki zajęły pierwsze miejsce w grupie A i w półfinale zmierzyły się z Młyny Stoisław Koszalin – piątą drużyną PGE Superligi Kobiet w sezonie 2020/2021. Minimalna porażka 30-28 (16:12) nie pozwoliła im wejść do finału.

Z uwagi na obowiązki służbowe kilku zawodniczek zespół z Pierwszej Stolicy Polski nie zagra w meczu o 3. miejsce, który został zaplanowany na poniedziałek.

Kolejny sprawdzian formy naszego zespołu już 4. września w Gnieźnie. Kto będzie rywalem żółto-czarnych dowiemy się już niebawem.

Wyniki:

Runda zasadnicza:

AZS AWF Warszawa – MKS PR URBIS Gniezno 19:32 (10:13)
SPR Gdynia – MKS PR URBIS Gniezno 11:31 (7:15)

Półfinał:

MKS PR URBIS Gniezno –Młyny Stoisław Koszalin 28:30 (12:16)

Fot. EKS Start Elbląg

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane