Jesteś tutaj:Sport Rowery miejskie dla gnieźnian ruszyły w trasę
poniedziałek, 02 sierpnia 2021 13:29

Rowery miejskie dla gnieźnian ruszyły w trasę

 

Pierwsi użytkownicy Gnieźnieńskiego Roweru Miejskiego już mogą korzystać z jednośladów znajdujących się na terenie miasta. W poniedziałek miało miejsce oficjalne uruchomienie systemu.

W sumie 115 rowerów pojawi się w stałych stacjach na terenie Gniezna, skąd będzie można je wypożyczać, by dojechać w inne części miasta. W sumie pojawiło się 31 punktów z tego 16 stref parkowania, do których codziennie będą relokowane rowery, a także 15 punktów postojowych.

- Najważniejszą informacją jest to, że przez 30 minut rower jest bezpłatny czyli można korzystać bezpłatnie, a potem 5 groszy za minutę a więc 3 złote za godzinę, ale myślę iż w pół godziny z większości miejsc w naszym mieście czyli z punktu A do punktu B będzie można bez problemu dojechać - przekazał wiceprezydent Jarosław Grobelny. Podczas poniedziałkowego otwarcia systemu roweru miejskiego, dokonano symbolicznego przejazdu z dworca autobusowego na rynek. 

Jak skorzystać z roweru miejskiego? Są dwie możliwości:

  • Pobrać aplikację Roovee, zarejestrować się i zasilić swoje konto (minimalna kwota to 10 zł). Dalej wystarczy zeskanować kod QR umieszczony na kierownicy bądź blokadzie. 
  • Jeżeli użytkownik nie chce wypożyczyć roweru przez aplikację, może wykonać połączenie telefoniczne do biura obsługi interesanta (numer 88 77 66 833) gdzie otrzyma dalszą instrukcję.

Czas roweru liczy się od momentu wypożyczenia do odstawienia go w jedno z ww. 31 miejsc. Po pokonaniu planowanego przejazdu należy zamknąć ręcznie blokadę tylnego koła. 

Więcej informacji, regulamin oraz szczegóły dostępne są na stronie rowergniezno.eu

 

 

12 komentarzy

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane