Jesteś tutaj:Sport XXII Regionalne Zawody Samorządowców w Tenisie Stołowym
poniedziałek, 21 czerwca 2021 11:28

XXII Regionalne Zawody Samorządowców w Tenisie Stołowym

  mn
XXII Regionalne Zawody Samorządowców w Tenisie Stołowym zdjęcie nadesłane

Za nami XXII Regionalne Zawody Radnych, Wójtów, Burmistrzów i Starostów w Tenisie Stołowych. Imprezie towarzyszył VI Memoriał im. Krzysztofa Szkudlarka oraz VIII Zawody Strzeleckie z Karabinka Pneumatycznego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie, które na stałe wpisały się w organizację tej imprezy. Zawody przeprowadzono 19 czerwca br. w sali sportowej OKSiR i Szkoły Podstawowej nr 2 im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie wraz z Wielkopolskim Zrzeszeniem LZS w Poznaniu przy współpracy instytucji, placówek i organizacji jak: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w Poznaniu, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Urząd Gminy i Miasta w Witkowie, Kurkowe Bractwa Strzeleckie, Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie, Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego i Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Lotnictwa Polskiego. Uczestnikami zawodów byli radni, wójtowie, burmistrzowie i starostowie z terenu 11 gmin i 7 powiatów województwa wielkopolskiego. Łącznie w imprezie wzięło udział 70 uczestników.

W zawodach udział wzięli samorządowcy z powiatu: wrzesińskiego, konińskiego, ostrzeszowskiego, krotoszyńskiego, konińskiego, słupeckiego i gnieźnieńskiego.

Klasyfikacja indywidualna w poszczególnych kategoriach przedstawia się następująco:

KATEGORIA: parlamentarzystów, wójtów, burmistrzów i starostów

1 miejsce: Jerzy Przygoda - były Wójt Gminy Kobyla Góra – gmina Ostrzeszów
2 miejsce: Tadeusz Tomaszewski - Poseł na Sejm RP - gmina Niechanowo
3 miejsce: Marek Wiatrowski - zastępca Burmistrza Witkowa

KATEGORIA: radnych

1 miejsce: Zbigniew Rogowski - radny powiatu konińskiego
2 miejsce: Marek Łuczak - gmina Kleczew
3 miejsce: Czesław Nowaczyk - gmina Witkowo

KATEGORIA wspólna dla pań:

1 miejsce: Katarzyna Mądrowska - Gniezno
2 miejsce: Danuta Winiarska - radna powiatu gnieźnieńskiego
3 miejsce: Teresa Bartz - Niechanowo

W klasyfikacji generalnej gmin w finałowej szóstce znalazły się:

I miejsce – Gmina Witkowo
II miejsce – Gmina Niechanowo
III miejsce – Gmina Golina
IV miejsce – miasto Gniezno
V miejsce – Gmina Ostrzeszów
VI miejsce – Gmina Kleczew

W klasyfikacji końcowej powiatów wśród szóstki najlepszych znalazły się :

I miejsce – powiat gnieźnieński
II miejsce – powiat koniński
III miejsce – powiat ostrzeszowski
IV miejsce – powiat krotoszyński
V miejsce – powiat wrzesiński
VI miejsce – powiat wągrowiecki

Zwycięzcy poszczególnych kategorii indywidualnych i zespołowych otrzymali pamiątkowe puchary, medale i statuetki ufundowane przez organizatorów. Wręczono również ufundowane przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Witkowie Piotra Jóźwika - statuetki im. Henryka Muchy dla „najstarszego” i „najmłodszego” uczestnika zawodów. Seniorem zawodów okazał się 74 letni Wojciech Grodzki – radny gminy Golina a najmłodszym 30 letni Rafał Rekruciak – radny gminy Niechanowo.

Rozegrano także dodatkowe mecz o miano „najlepszego zawodnika turnieju” o statuetki im. śp. Krzysztofa Szkudlarka ufundowane przez Burmistrza Witkowa Mariana Gadzińskiego. Zwycięzcą tej kategorii został Jerzy Przygoda były Wójt Gminy Kobyla Góra zaś statuetkę dla „najlepszej zawodniczki” otrzymała Katarzyna Mądrowska z Gniezna.

W czasie trwania imprezy przeprowadzono kilka konkurencji rekreacyjnych, które nie zaliczane były do kategorii zespołowych. Zwycięzcy konkurencji w rzucie lotką, rzucie ringo i wyrzucaniu kośćmi otrzymali pamiątkowe medale.

W imprezie uczestniczyli organizatorzy oraz zaproszeni goście w osobach: Tadeusz Tomaszewski – Poseł na Sejm RP, Przewodniczący Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu, Mariusz Mądrowski - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, Telesfor Gościniak – radny powiatu gnieźnieńskiego - Członek Zarządu Powiatu, Marian Gadziński Burmistrz Witkowa, Marek Wiatrowski – zastępca Burmistrza Witkowa, Marian Walczak - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Witkowa, Beata Szkudlarek – żona śp. Burmistrza Witkowa, Bogusław Mołodecki - Hetman Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, Tomasz Radacz – Dyrektor OKSiR Witkowo, Bernadetta Nowak - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Lotnictwa Polskiego oraz Stanisław Dolaciński – Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan wraz z wiceprezesem Anną Stanowską.

W ramach zawodach samorządowców w tenisie stołowym odbyły się VIII Otwarte Zawody Strzeleckie z Karabinka Pneumatycznego „O Puchar Hetmana Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie”. Tradycyjnie najlepsi zawodnicy w kategorii kobiet i mężczyzn brali udział w pojedynku strzeleckim o „Statuetkę Brata Kurkowego śp. Krzysztofa Szkudlarka”. Tym razem w pojedynku wygrała pani Agnieszka Stankowiak z panem Pawłem Grochocińskim zdobywając statuetkę.

Najlepsi w kategorii kobiet:

I miejsce - Agnieszka Stankowiak
II miejsce - Katarzyna Mądrowska
III miejsce - Anna Misiak

W kategorii mężczyzn zajęli kolejno:

I miejsce - Paweł Grochociński
II miejsce - Paweł Lisiak
III miejsce - Mariusz Mądrowski

W kwalifikacji drużynowej miejsca zajęły drużyny:

I miejsce i puchar Prezesa Hetmana Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie p. Bogusława Mołodeckiego - drużyna w składzie: Janusz Mirek, Paweł Grochociński z gminy Golina z wynikiem 89 punktów na 100 możliwych.

II miejsce i puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Witkowie Piotra Jóźwika - drużyna w składzie: Mariusz Mądrowski, Marcin Jagodziński reprezentujący miasto Gniezno z wynikiem 88 punktów.

III miejsce i puchar Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo Mariana Gadzińskiego - drużyna w składzie: Marian Gadziński, Paweł Lisiak z gminy Witkowo z wynikiem 82 punkty.

IV miejsce i puchar Radnego Powiatu Gnieźnieńskiego - Telesfora Gościniaka - drużyna w składzie: Waldemar Urbaniak, Mirosław Ośkowiak z gminy Rychwał z wynikiem 76 punktów.

V miejsce i puchar Przewodniczącego Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu Tadeusza Tomaszewskiego – drużyna w składzie: Jerzy Przygoda, Dominik Skrzypczak z gminy Ostrzeszów z wynikiem 72 punkty.

Zawody zakończyły się wręczeniem przez fundatorów pucharów, medali oraz naszych brackich dyplomów.

Organizację XXII Regionalnych Zawodów Samorządowców w Tenisie Stołowym wspierała kilkunastoosobowa grupa uczniów – wolontariuszy podopiecznych Pawła Piniarskiego – sędziego głównego imprezy. Organizatorzy zawodów zapewnili uczestnikom obiad, kawę, herbatę i ciasto. Organizowane 22 lat zawody miały także formę spotkania integracyjnego będącego okazją do wymiany poglądów i doświadczeń samorządowych w obszarze sportu. Jak co roku choć w znacznie mniejszej ilości osób zawody upłynęły w bardzo miłej i sportowej atmosferze.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane