Jesteś tutaj:Sport Sparing młodzików Piasta Łubowo z Huraganem Pobiedziska
wtorek, 02 marca 2021 07:58

Sparing młodzików Piasta Łubowo z Huraganem Pobiedziska

  mn
Sparing młodzików Piasta Łubowo z Huraganem Pobiedziska zdjęcie nadesłane

W sobotę 27 lutego Orliki GKS Piast Łubowo rozegrały sparing z Huraganem Pobiedziska. Całe spotkanie było podzielone na trzy jednostki meczowe po 20 minut. Drużynę jak zawsze poprowadził duet trenerski Marcin Sporakowski – Mariusz Uramowski.

W pierwszej części żółto – niebiescy przeprowadzili kilka udanych akcji. Niestety nie potrafili znaleźć drogi do bramki Huraganu dobrze bronionej przez golkipera gospodarzy. Nie ustrzegli się też błędów w obronie stąd wynik 2:0.

Kolejne dwadzieścia minut to już bardzo wyrównana i emocjonująca walka. Na wyróżnienie zasługuje gra Macieja Młodego i Krzysztofa Monderka. Na posterunku był też jak zwykle nasz bramkarz Paweł Borucki, który odważnymi robinsonadami, kilka razy ustrzegł GKS Piast Łubowo od straty bramki. Składne akcje i wyrównany przebieg tej części sparingu, zaowocowały wynikiem remisowym 1:1. Dla Piasta bramkę na wagę remisu zdobył kapitan Krzysztof Mondrek. Warto dodać, że strzał mierzony z dalszej odległości, mógłby być ozdobą niejednego ligowego spotkania w wyższej klasie rozgrywkowej.

Ostatnie 20 minut trener Marcin Sporakowski i Kierownik Mariusz Uramowski zdecydowali się przeznaczyć na ćwiczenie nowych wariantów ustawień i rozwiązań taktycznych. Dali też możliwość gry zmiennikom. Był to bardzo ważny i potrzebny czas dla rozwoju młodych zawodników. Ta część zakończyła się wynikiem 4:0 dla Huraganu Pobiedziska. Orliki GKS Piast Łubowo dobrze wykorzystali sparing, który pozwoli im przygotować się do rozgrywek ligowych organizowanych przez WZPN.

W żółto niebieskich barwach zagrali: Paweł Borucki, Krzysztof Monderek, Maciej Młody, Oliwier Uramowski, Michał Bakalarz, Marcel Szcześniak, Piotr Pilarski, Franciszek Gogoliśki, Mateusz , Nikodem Wiza, Bartek Niklas, Adam Zych.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane