Jesteś tutaj:Sport Catering dietetyczny restauracji Adalbertus – gwarancja zdrowia i pięknej sylwetki
czwartek, 11 marca 2021 08:10

Catering dietetyczny restauracji Adalbertus – gwarancja zdrowia i pięknej sylwetki

  Artykuł sponsorowany

Koniec karnawału i początek Wielkiego Postu to czas, kiedy warto zmienić swoje nawyki żywieniowe. Nie tylko przez wzgląd na tradycję chrześcijańską, ale również dla poprawy samopoczucia. Po świętach i karnawale często czujemy się ociężali, dlatego przyda nam się smaczny, lekki i zdrowy posiłek.

Obecnie cierpimy na chroniczny brak czasu. Wiecznie gdzieś pędzimy, załatwiając szereg spraw. Przygotowanie dobrze zbilansowanych posiłków staje się wyzwaniem, kiedy po ciężkim dniu w pracy, jedyne na co mamy ochotę to odpoczynek. A gdyby tak można było mieć już gotowe i pyszne posiłki bez konieczności spędzania kilku godzin w kuchni, a wolny czas przeznaczyć na swoje przyjemności? Idealnym rozwiązaniem staje się catering dietetyczny. Czym jest taki catering?

Dzisiaj rozmawiamy z dietetyk kliniczną – Panią Agnieszką Płóciniak, która komponuje dania cateringu dietetycznego dla restauracji Adalbertus w Gnieźnie.

Pani Agnieszko, skąd zamiłowanie do dietetyki?

Kończąc liceum postanowiłam, że chcę zostać dietetykiem, wtedy jeszcze nie wiedziałam, jak fajny jest to zawód i jak dużo satysfakcji będzie mi dawał. Jestem absolwentką Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku Dietetyka i Żywienie Człowieka.

Cały czas się uczę czytając publikacje naukowe, uczestniczę w wielu szkoleniach i konferencjach. Uwielbiam swoją pracę i to, że mogę pomagać innym powracać do zdrowia, bo odchudzanie to również poprawa zdrowia, a nie jedynie aspekt wizualny, czy lepsze samopoczucie  Moje główne zainteresowania do dietoterapia w chorobach tarczycy, PCOS, insulinooporności oraz chorobach jelit. Od kilku lat prowadzę poradnię dietetyczną „Dietea” w Gnieźnie. To miejsce dla osób, które chcą zmienić swój styl życia, skutecznie schudnąć i zadbać o zdrowie. Wyróżnia mnie innowacyjne podejście do diety i holistyczne podejście do człowieka. Każdego dnia moi pacjenci spełniają swoje cele i marzenia -to motywuje mnie do dalszej pracy.

Z Pani obserwacji, czy chętnie korzystamy z usług dietetyka czy wolimy posiłkować się wiedzą zdobytą w internecie?

Wiele osób korzysta z porad, nowinek i „diety – cud” oraz wspomagaczy odchudzania, pięknie nazwanych – suplementami diety, zapominając o tym, że każdy z nas jest inny, ma inną budowę ciała, inny styl życia, inne zapotrzebowanie kaloryczne, a co najważniejsze inne schorzenia. Zazwyczaj tylko cel jest ten sam, czyli pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej i lepsze samopoczucie. Nie zapominajmy jednak, że nie wszyscy osiągniemy go jednakową drogą, a wsparcie dietetyka może okazać się bardzo pomocne i motywujące oraz sprawi, że droga ta będzie o wiele bezpieczniejsza. Dietetyk uczy nas nowych nawyków żywieniowych, które powinniśmy wdrożyć w swoje życie.

Komponuje Pani dietę dla cateringu dietetycznego realizowanego przez restaurację Adalbertus  – kto najczęściej korzysta z tego typu usług?

Bardzo trudno byłoby sklasyfikować grupę odbiorców, ponieważ w tej chwili z cateringu dietetycznego korzystają naprawdę wszyscy. Ludzie żyją szybko, nie mają czasu na gotowanie, a co dopiero liczenie kalorii. Zaobserwowałam, że ze względu na pęd życia moi pacjenci jedzą minimalne ilości warzyw, owoców, czy ryb, a to prowadzi do niedoborów pokarmowych.

Poproszono mnie jako specjalistę z dużym doświadczeniem o przygotowanie diet wraz z poradą dla restauracji Adalbertus. Współpraca jest obustronna: ja polecam moim pacjentom diety już przygotowane przez restaurację z dostawą prosto do domu, a w zamian udzielam porad osobom korzystającym z cateringu dietetycznego restauracji.

Jakie rodzaje diet znajdują się w ofercie cateringu dietetycznego?

Przygotowałam dwa rodzaje diet odchudzających: tradycyjną i wegetariańską oraz specjalną dla osób aktywnych, które trenują na siłowni jak i tych, którzy zwyczajnie chcą zwiększyć masę mięśniową i ukształtować sylwetkę. Trening to dopiero połowa sukcesu. Dzięki odpowiedniej diecie, bogatej w pełnowartościowe białko, można zmaksymalizować efekty swojej pracy i zapewnić mięśniom sprzyjające warunki do regeneracji i wzrostu. Ta dieta zaskoczy sytymi posiłkami, bogatymi w witaminy i składniki mineralne, które będą idealne przed i po każdym ciężkim treningu.

Czy możemy liczyć na pomoc dietetyka przy wyborze odpowiedniej diety?

Osoby korzystające z naszego dietetycznego cateringu nie pozostają same ze swoimi pudełkami. Na każdym etapie służę pomocą i profesjonalną poradą. Klienci mogą zgłosić swoje indywidualne potrzeby tj. alergie, czy nietolerancje laktozy lub glutenu. Wówczas dieta zostanie zmodyfikowana tak, by nadal była pełnowartościowa, a w dostarczanych pudelkach nie znajdowały się nietolerowane produkty. W jadłospisach znajdują się również posiłki, które szczególnie przypadną do gustu osobom, które, na co dzień jedzą słodycze, przygotowałam dla nich „fit” wersje popularnych deserów. Jestem zwolenniczką zasady, że dieta ma być przede wszystkim smaczna i zachęcająca do długotrwałego korzystania. Ponieważ, to wspiera kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych i pomaga odnieść sukces.

Można się z nami kontaktować telefonicznie oraz mailowo. W trakcie korzystania z cateringu dietetycznego konsultacje dotyczące wyboru odpowiedniej dla siebie kaloryczności, czy modyfikacji jadłospisu są bezpłatne.

Czy można wcześniej spróbować dań, zanim zdecydujemy się na konkretny zakup ?

Oczywiście. Dla zamawiających nasz catering dietetyczny po raz pierwszy, oferujemy zakup testowy w promocyjnej cenie. Obejmuje on dostawę pełnowartościowego zestawu, składającego się z 5 posiłków przez 3 dni. Wówczas mamy okazję przekonać się jak dana dieta wygląda, czy posiłki nam smakują i czy określona kaloryczność odpowiada naszym wymaganiom.

 


W naszym cateringu każdy posiłek traktujemy jako najcenniejszy dar, jaki możemy oferować. Każda dieta, każde pudełko przygotowywane jest z największą pasją i zaangażowaniem – od momentu tworzenia receptur, aż do ich zamknięcia. Odpowiednie zbilansowanie makroskładników, witamin oraz składników mineralnych w połączeniu ze zróżnicowanymi smakami ułatwiają zmianę nawyków żywieniowych na stale. Przekładamy na diety całe swoje doświadczenie i wiedzę, dzięki czemu każdy posiłek pozwala ze smakiem zachować zdrowie.

Zadzwoń, a my doradzimy jaką dietę stosować - tel. 608 032 148

https://adalbertus.pietrak.pl/catering-dietetyczny/

 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane