Wydrukuj tę stronę
wtorek, 23 lutego 2021 16:10

Piąte miejsce Formatonu Piasta Łubowo w Zaniemyślu

  mn
Piąte miejsce Formatonu Piasta Łubowo w Zaniemyślu zdjęcie nadesłane

W minioną niedzielę odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Prezesa UKS Śrem dla dzieci, w którym wzięła udział także drużyna Formaton-Piasta Łubowo z rocznika 2011/2012.

Do rywalizacji w zawodach przystąpiło 10 drużyn, w tym reprezentacja Formaton - Piast Łubowo, prowadzona przez trenera Marcina Sporakowskiego oraz kierownika drużyny Mariusza Uramowskiego. Dla młodych zawodników był to pierwszy w tym roku turniej halowy.

W inauguracyjnym dla nich spotkaniu zmierzyli się z drużyną LKS Juna Trans Stare Oborzyska. Po wyrównanym pojedynku chłopcy nieznacznie ulegli rywalom 1:0 choć do samego końca wynik był sprawą otwartą. W kolejnym pojedynku zawodnicy Formaton – Piast Łubowo zagrali przeciwko Avii Kamionki. Z późniejszym zwycięzcą turnieju drużyna z Łubowa odniosła drugą porażkę, tym razem wynikiem 2:0. Trzeci mecz to bezapelacyjne zwycięstwo i koncertowa gra żółto – niebieskich. UKS Śrem nie miał nic do powiedzenia w tej rywalizacji i ostatecznie Piast wygrał 5:0, a bramki strzelali: Krzysztof Monderek (2), Olivier Uramowski (1), Franciszek Gogoliński (1) i Adam Zych (1).

Czwarty mecz to spotkanie z zawsze groźnym rywalem zza miedzy Mieszkiem Gniezno. Drużyna Piasta odniosła kolejne przekonujące zwycięstwo aplikując mieszkowcom 3 bramki. Wynik 3:0 to najmniejszy wymiar kary jaki wymierzył Formaton-Piast Łubowo rywalom, całkowicie dominując na boisku. Tym razem na listę strzelców wpisali się: Krzysztof Mondrek (2) i Olivier Uramowski (1).

Po podliczeniu punktów okazało się, że młodzi chłopcy z Łubowa wystąpią w pojedynku o 5 miejsce. Tu ich przeciwnikiem była drużyna Huraganu Pobiedziska. Mimo zaciętej rywalizacji w regulaminowym czasie gry nie padły bramki. O wyniku rozstrzygnęły rzuty karne. Te lepiej wykonywali gracze z Pobiedzisk, którzy ostatecznie wygrali 2:1, a jedyną bramkę dla żółto niebieskich zdobył kapitan drużyny Krzysztof Monderek.

Ostatecznie Formaton-Piast Łubowo zajął w turnieju 5 miejsce. Warto zaznaczyć, że w zgodnej opinii trenerów najlepszym bramkarzem zawodów okazał się bramkarz Piasta Paweł Borucki, który otrzymał okolicznościową statuetkę. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i wierzymy, że będzie to kolejne wartościowe przetarcie przed kolejnymi zawodami i wartościowe urozmaicenie cyklu treningowego.

1 komentarz