Jesteś tutaj:Sport W sobotę towarzysko na lodzie - na rzecz Olgi
piątek, 12 lutego 2021 07:56

W sobotę towarzysko na lodzie - na rzecz Olgi

  mn

Sprzyjające warunki atmosferyczne – utrzymujący się od kilku dni mróz pozwalają wrócić do organizacji towarzyskiego turnieju w lodowej odmianie czarnego sportu. W najbliższą sobotę już po raz trzeci amatorzy tej dyscypliny sportu spotkają się w Kłecku, na jeziorze Kłeckim. Ostatni taki turniej odbył się w 2018 roku, triumfował wówczas Wojciech Lisiecki, który w pokonanym polu pozostawił Pawła Duszyńskiego oraz Przemysława Nowaka. Początek tegorocznej rywalizacji o 13.13.

Były zawodnik m.in. gnieźnieńskiego Startu nie będzie miał możliwości, aby ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium. Organizatorzy – AKŻ Waleczne Orły – postanowili - dla wyrównania szans wszystkich rywalizujących żużlowców-amatorów - nie zapraszać zawodników posiadających w przeszłości licencję. Na starcie zobaczymy reprezentantów AKŻ Waleczne Orły, Old Boys Bydgoszcz oraz AKŻ Rawicz. Dwunastu amatorów rozstawionych zostało w dwudziestu wyścigach. Rywalizacja odbywać będzie się trójkami, na dystansie czterech okrążeń.

Ze względu na aktualnie obowiązujące obostrzenia sanitarne spotkanie amatorów czarnego sportu nie jest dostępne dla publiczności. Odbędzie się ono w pełnym reżimie sanitarno-epidemiologicznym. W przestrzeni publicznej obowiązują przepisy o limitach osobowych podczas zgromadzeń oraz bezwzględny dystans społeczny, a gospodarze nie ponoszą odpowiedzialności za osoby nie będące uczestnikami spotkania.

Wśród uczestników spotkania amatorów jazdy żużlowej na lodzie, przeprowadzona zostanie zbiórka środków na leczenie – terapię genową 16-miesięcznej Olgi Miśkiewicz. Mieszkanka Kiszkowa walczy z SMA. Więcej na ten temat oraz możliwość dołączenia do internetowej zbiórki: https://www.siepomaga.pl/olga

Sobotnie spotkanie i wsparcie zbiórki na rzecz Olgi Miśkiewicz nie mogłoby się odbyć bez pomocy partnerów: Królewskie Serce, Miasto Gniezno, Biwakowisko, AKŻ Waleczne Orły, Armon Bis, Elfih, Spółdzielnia Dozór, Iveston, Darfol Opakowania, MGOK Kłecko, Stalmet, MedicTrans, Autosanok, Prima Sorti, Tom-Jan, Agencja ForYou Kamida, PrimGroup. PTR Partner BGH, Usługi Budowlane Artur Pieniążek, P.E. Eltom, Atom Projekt, GTM Start Gniezno, Kapi Meble, Miko Wyprzedaże, Gospodarstwo Rolne Rafał Kierzek, Bunkier - Sklep Spożywczo-Przemysłowy oraz Aseko Ubezpieczenia.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane