Jesteś tutaj:Sport Przyznano stypendia sportowe dla młodzieży
piątek, 05 lutego 2021 20:37

Przyznano stypendia sportowe dla młodzieży

  mn
Przyznano stypendia sportowe dla młodzieży zdjęcie nadesłane

Prezydent wręczył stypendia sportowe dla młodych zawodników w związku ze szczególnymi osiągnięciami. Stypendia otrzymało 25 zawodniczek i zawodników z różnych gnieźnieńskich klubów sportowych.

Stypendia przyznaje Komisja Stypendialna na wniosek klubów lub stowarzyszeń szczególnie uzdolnionym zawodnikom, którzy: reprezentują klub sportowy mający siedzibę na terenie miasta Gniezna; reprezentują dyscyplinę sportową w dyscyplinach i konkurencjach objętych systemem sportu młodzieżowego określonych przez poszczególne polskie związki sportowe; do końca roku kalendarzowego w którym wypłacane jest stypendium mają nie więcej niż 18 lat (w 2021 r. stypendia będą wypłacane dla osób ur. w 2003 r. i później).

Komisja Stypendialna może przyznać stypendium sportowe zawodnikowi, który w roku 2020 (oraz grudniu 2019) spełnił jedno z następujących kryteriów: zdobycie mistrzostwa województwa; zajęcie 1-3 miejsca w zawodach międzywojewódzkich w swojej kategorii wiekowej; zajęcie 1-8 miejsca w zawodach o mistrzostwo Polski; powołanie do reprezentacji Polski na zawody o Mistrzostwo Europy, Świata lub Igrzyska Olimpijskie; zajęcie 1-3 miejsca w mistrzostwach Polski kadr wojewódzkich w dyscyplinach objętych systemem sportu młodzieżowego.

Wyniki sportowe muszą być potwierdzone przez okręgowe lub centralne związki sportowe. Stypendia wręczono podczas uroczystości 5 lutego 2021 w Hali im. Mieczysława Łopatki przy ul. Sportowej.

Lista stypendystów 2021: Nikodem Lewandowski, Wiktoria Kryszak, Alan Bogucki, Mateusz Dziadoszek, Jan Skupin, Dominika Maria Patrzek, Jonasz Gleba, Klaudia Tomaszewska, Jakub Dąbrowski, Tomasz Stawski, Igor Pawlak, Maksymilian Budnik, Marcel Jędro, Nikodem Andrzej Andrzejczak, Jolanta Woźniak, Bernadetta Maja Kuleczka, Michał Górecki, Kamil Urbaniak, Wiktoria Łuczyńska, Maria Tanaś, Maja Schlabs, Julia Nowak, Kornelia Lubińska, Jagoda Jendraszak i Michalina Kowalska.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane