Wydrukuj tę stronę
czwartek, 04 lutego 2021 10:12

Pokonali ponad 270 kilometrów dla WOŚP

  mnopr
Pokonali ponad 270 kilometrów dla WOŚP zdjęcie nadesłane

Grupa gnieźnian i sympatyków WOŚP, którzy w miniony weekend pokonali trasę do Warszawy, postanowiła podsumować to wydarzenie.

W minioną sobotę z Gniezna wystartował drugi "Bieg z Pierwszej Stolicy do Stolicy" w ramach którego zbierano środki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odbywający się w ramach sztafety na trasie prowadzącej przez wiele wsi i miast, uczestnicy mieli przed sobą około półtorej doby do pokonania, by dotrzeć na czas do studia w Warszawie.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że mimo panującej pandemii udało nam się w tym roku zorganizować Bieg z Pierwszej Stolicy do Stolicy i w jego ramach ponownie zbierać środki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rozpiera nas duma, że możemy reprezentować Gniezno biegnąc przeszło 270 kilometrów do Warszawy i pozdrowić od Was Jurka Owsiaka - przekazali uczestnicy.

W trakcie biegu udało się zebrać 31.500 złotych, które trafiły do eSkarbonki WOŚP. Środki trafią na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. 

Galeria