Wydrukuj tę stronę
piątek, 22 stycznia 2021 08:30

Po raz drugi pobiegną z Pierwszej Stolicy do stolicy dla WOŚP

  mnopr
Po raz drugi pobiegną z Pierwszej Stolicy do stolicy dla WOŚP zdjęcie nadesłane

Mimo trudnego czasu, po raz drugi Fundacja Młodzi w Uzależnieniu w Gnieźnie organizuje "Bieg z Pierwszej Stolicy do Stolicy" w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podobnie jak w zeszłym roku, pomysłodawcy zamierzają sztafetą przebiec niemal 300 kilometrów z Gniezna do Warszawy i zbierać środki pieniężne na rzecz WOŚP. Trasa biegu będzie prowadzić przez następujące miasta: Gniezno, Witkowo, Powidz, Kleczew, Ślesin, Sompolno, Babiak, Kłodawę, Chodów, Krośniewice, Kutno, Żychlin, Kiernozia, Sochaczew do Warszawy.

Bieg wystartuje w sobotę 30 stycznia o g. 11.00 z gnieźnieńskiego rynku. Do udziału zaproszeni są wszyscy ci, którzy będą chcieli spontanicznie potowarzyszyć uczestnikom bądź gorąco ich dopingować. Meta znajdować się będzie w Warszawie - w telewizyjnym studio Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z którego biegacze zamierzają pozdrowić wszystkich gnieźnian.

Bieg odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna i Starosty Gnieźnieńskiego. Organizatorzy będą wdzięczni za wsparcie swojej biegowej eSkarbonki pod linkiem: http://bit.ly/biegdlawosp Tych, którzy będą zainteresowani wspólnym, spontanicznym treningiem z członkami sztafety zapraszamy na gnieźnieński rynek już w najbliższą niedzielę o godzinie 11.00.