Jesteś tutaj:Sport Pobiegli w jubileuszową Wigilijną Dychę
czwartek, 24 grudnia 2020 10:35

Pobiegli w jubileuszową Wigilijną Dychę

 

Po raz dziesiąty w wigilię Bożego Narodzenia nad Jeziorem Jelonek pojawiła się grupa biegaczy, która w ramach wspólnego treningu pokonała dziesięć kilometrów wokół akwenu.

Sportową tradycją w Grodzie Lecha stało się już, że co roku w dniu poprzedzającym Boże Narodzenie, na popularnej "Wenecji" spotykają się miłośnicy biegania. Tym razem przypadająca jubileuszowa, dziesiąta edycja, z oczywistych powodów przebiegała w zupełnie nieformalny sposób. Mimo to nad Jeziorem Jelonek pojawiła się i tak spora grupa miłośników biegania, którzy zdecydowali się w ten sposób wspólnie trenować bieganie. Wielu z nich było ubranych świąteczne akcenty. 

Każde spotkanie w ramach Wigilijnej Dychy przyświecało jakiejś charytatywnej inicjatywie. Tym razem zachęcano do wspierania zbiórki pieniędzy dla 15-miesięcznej Olgi Miśkiewicz z Kiszkowa, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Zamiast puszki i wpisowego, wszyscy proszeni są o wsparcie za pośrednictwem specjalnie przygotowanej skarbonki:

 

 

14 komentarzy

 • Link do komentarza Olek piątek, 01 stycznia 2021 15:03 napisane przez Olek

  A wystarczyło by na starcie wypuszczać ludzi do tego biegu co dwie sekundy. I już by były zachowane bezpieczne odległości dla biegaczy nie używających w czasie biegu maseczek bezpieczeństwa !

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 31 grudnia 2020 16:01 napisane przez mieszkaniec

  Jak widać choćby na tym lokalnym portalu, najwięcej specjalistów mamy z zakresu medycyny ze specjalnością koronowirusa. Ludzie, opamiętajcie się, nawet największe sławy światowe nie maja wspólnego zdania na temat tej zarazy. Wśród nich są tacy, co są bezwzględnymi przeciwnikami maseczek, a także tacy, którzy najchętniej zakryli by nas jak Arabów, Tylko małe otworki na oczka! To samo dotyczy szczepionek, i całego zamieszania z tym Covidem. Nie wiadomo, komu wierzyć, a najlepiej nie oglądać tv, nie słuchać radia i mieć swoje zdanie by spokojnie żyć. Wszystkim życzę rozjaśnienia umysłów i lepszego Nowego Roku.

 • Link do komentarza Do ignoranckich komentatorów środa, 30 grudnia 2020 19:34 napisane przez Do ignoranckich komentatorów

  Teren wokół jeziora Jelonek jest parkiem gdzie noszenie maseczek nie jest obowiązkiem

 • Link do komentarza sportowiec poniedziałek, 28 grudnia 2020 20:11 napisane przez sportowiec

  Do Łukasza.Też biegam dbam o kondycję, jeżdżę rowerem, przestrzegam zasad i noszę maseczkę. Osoba wysportowana też może zachorować .

 • Link do komentarza Biegacz poniedziałek, 28 grudnia 2020 13:59 napisane przez Biegacz

  Jesli chcecie aby pandemia sie skonczyla to wylaczcie telewizor...

 • Link do komentarza Kiniu niedziela, 27 grudnia 2020 21:15 napisane przez Kiniu

  Wszystkim każą zachować dystans i przestrzegać obostrzeń a tu proszę. A gdzie była Policja i Sanepid mogli się popisac i każdemu po mandaciku.

 • Link do komentarza wilk niedziela, 27 grudnia 2020 17:10 napisane przez wilk

  Szczytny cel bardzo dobrze, mam nadzieję,że nikt z tych biegających NIE łaził wcześniej na pochody tzw. strajku wiedźm,bo to by była po prostu zwykła obłuda i hipokryzja!!!!

 • Link do komentarza Mateusz sobota, 26 grudnia 2020 22:36 napisane przez Mateusz

  Brawo!!!
  W szpitalach obostrzenia
  Przychodnie nie przyjmują
  Urzędy nie wpuszczają
  Praca . Jak można zdalnie
  Święta bez rodziny
  Koncerty odwalanie
  Mecze bez publiczności
  Galerie zamknięte
  Restauracje nie mogą wpuszczać
  W hotelu nie można spać
  ZA TO MOŻNA ORGANIZOWAĆ BIEG?
  DYSTANS SPOŁECZNY?
  OBOSTRZENIA ?
  BRAWO DLA WAS

 • Link do komentarza Łukasz sobota, 26 grudnia 2020 18:00 napisane przez Łukasz

  Dla krytykujących brak maseczek, to w tym biegu biorą udział ludzie, którzy dbają o kondycję, są wysportowani i mniej narażeni na powikłania. Wiele ostatnio się słyszy, że covid jest groźny głównie dla osób otyłych, schorowanych, osłabionych nałogowym paleniem papierosów i alkoholizmem. Rzadko się zdarza ciężki przebieg tej choroby u sprawnej fizycznie, szczupłej osoby. W domach niech siedzą właśnie ci bardziej narażeni. Im i tak to nic nie zmieni, bo oni przez święta tylko żrą (nie jedzą, ale właśnie żrą) i piją, a dbającym o kondycję i zdrowie dajcie normalnie żyć.

 • Link do komentarza Jan biegacz piątek, 25 grudnia 2020 19:28 napisane przez Jan biegacz

  Wszyscy uczestnicy powinni być wezwani na Komendę Policji i ukarani dla przykładu !!! Ustalenie danych nie powinno być za trudne .... co za bezmyślność ....

 • Link do komentarza kornik piątek, 25 grudnia 2020 09:16 napisane przez kornik

  no tak, ***** obostrzenia :D

 • Link do komentarza Pox z Wawa piątek, 25 grudnia 2020 08:52 napisane przez Pox z Wawa

  To jest przykład kpiny z tych wszystkich ludzi, którzy pragną aby światowa pandemia jak najszybciej się zakończyła. Zachowanie Organizatorów i Uczestników jest karygodne... gdzie jest Sanepid Gniezno?!

 • Link do komentarza Kawa czwartek, 24 grudnia 2020 12:52 napisane przez Kawa

  I tu nie ma problemu?
  Bez maseczek, bez zachowania odpowiedniego dystansu (dla tych, którzy zaraz zaczną mnie wyśmiewać, że nie wiem, iż w takim biegu zachowanie dystansu jest niemożliwe - WIEM), z naruszeniem prawa (zgromadzenie większe niż wskazują przepisy!).
  Ale WSZYTKO jest OK.
  Jednak już jutro te same osoby będą robiły zdjęcia w kościołach, aby wykazać, że to tam jest łamane prawo. Jednak w moim kościele NIKT- jeszcze raz NIKT - nie wchodzi bez maseczki i dystans jest zachowywany.
  I to jest HIPOKRYZJA!!!

 • Link do komentarza Realista czwartek, 24 grudnia 2020 12:00 napisane przez Realista

  Ludzie, pandemia trwa... Nadal i jest bardzo groźna.Opamiętania!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane