Jesteś tutaj:Sport Kąpielisko na Łazienkach rusza od soboty
piątek, 26 czerwca 2020 07:54

Kąpielisko na Łazienkach rusza od soboty

 

Od najbliższej soboty, jak co roku, rusza strzeżone kąpielisko na plaży nad Jeziorem Winiary, organizowane przez GOSiR.

Kąpielisko czynne będzie przez całe wakacje od soboty 27 czerwca. Strzeżone będzie codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00. W tym roku, z uwagi na panującą sytuację, obowiązują dodatkowe zasady bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego.

Jak informuje GOSiR, mając na uwadze bezpieczeństwo użytkowników, prosi się o przestrzeganie poniższych zasad i zaleceń:

1. Niekorzystanie z kąpieliska w razie pojawienia się objawów ostrej infekcji, złego samopoczucia lub podwyższonej ciepłoty ciała.

2. Utrzymywanie dystansu społecznego 2 metrów podczas pływania i pobytu na terenie kąpieliska ( nie dotyczy osób wspólnie zamieszkujących)

3. Zasłanianie ust i nosa łokciem w razie kaszlu lub kichania.

4. Częstą dezynfekcję rąk .

5. Przestrzeganie regulaminów, zasad higieny oraz nakazów, zaleceń i wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego obowiązujących na kąpielisku, a także komunikatów i poleceń zarządcy obiektu.

3 komentarzy

  • Link do komentarza Marek  ZYGMUNT niedziela, 28 czerwca 2020 12:19 napisane przez Marek ZYGMUNT

    do Żanety. Wiesz Żaneto, że twój pomysł jest znakomity i masz w tym co piszesz dużo racji . To pochylone miejsce na końcu jeziora Winiary rzeczywiście idealnie nadaje się do plażowania. A jako inżynier zajmujący się sprawami komunikacji powiem jeszcze , że jest to miejsce dużo lepiej skomunikowane niż obecna plaża - łazienki. Bo na ten koniec jeziora Winiary dochodzą aż trzy drogi a nie tylko jedna jak do łazienek. Tam dochodzą drogi od strony ulicy Cichej , od strony ulicy Spokojnej, od strony ulicy Zamiejskiej i dodatkowo ścieżka od strony osiedli na Winiarach ( wzdłuż torów). Podpowiem jeszcze , że do miejsca tego dochodzi jeszcze coś dodatkowego. Do tego miejsca dochodzi linia kolejowa. Gdyby tak na tej linii kolejowej zaczął jeździć szynowy tramwaj i gdyby ten tramwaj miał przystanek właśnie przy tej plaży to tą drogą szynową dojeżdżali by na tą plażę ludzie z Gębarzewa, Dalek, Centrum miasta , ze Zdziechowy z Wierzbiczan i Arkuszowa. To miejsce na końcu Jeziora Winiary ma więc olbrzymi potencjał !! A jeżeli na obecnym polu, pomiędzy jeziorem a torem kolejowym, powstało by jeszcze nowoczesne zaplecze hotelowo - gastronomiczno, higieniczne, to w ten oto sposób wzbogaciło by się Gniezno o wspaniały teren - kompleks wypoczynkowo -rekreacyjny. To jest dopiero pomysł !

  • Link do komentarza Elżbieta niedziela, 28 czerwca 2020 11:52 napisane przez Elżbieta

    ok mamy tylko jedno jezioro nadające się w Gnieźnie na kąpielisko. Ale czy to kąpielisko musi być akurat w tym miejscu tego jeziora? Przecież to kąpielisko jest tak maleńkie , że nie można tam ustawić nawet jednej huśtawki czy karuzeli dla dzieci . a nie wspomnę już o jakiś atrakcjach w samej wodzie. Inne miasta nie mają żadnego jeziora na swoim terenie - np Września. Ale tam włodarze miasta dużo lepiej organizują kąpielisko. Co ten Grobleny sobie myśli ? Czy uważa , że gnieźnianie nie mają potrzeb latem, gdy chodzi o wypoczynek na miejscu. We własnym mieście ? Co on uważa , że naszym dzieciom ma starczyć piasek na Rynku pod sztucznymi palmami ? Co za ........

  • Link do komentarza Konrad niedziela, 28 czerwca 2020 11:45 napisane przez Konrad

    Czym tu się chwalić. Kolejny rok mieszkańcy Gniezna będą mogli korzystać tylko z przestarzałych, przerdzewiałych pomostów nie sprawdzanych pod względem technicznym wodą - przez nikogo! Dodatkowo brodzik dla małych dzieci jak za króla świeczka. Sama plaża to nieprzesiany, gruby piasek i to jego cieniutka warstwa, pod którym tylko glina. Przy plaży żadnej ławeczki dla seniorów . Marna przebieralnia odmalowywana już 200 razy. w ogóle wstyd, wstyd, i jeszcze raz wstyd. To jest właśnie prawdziwy obraz dzisiejszego Gniezna . Tak właśnie prezydent Budasz dba o warunki odpoczynku gnieźnian. Tak właśnie szanuje tych gnieźnian , których nie stać na wyjazdy do Tunezji czy Grecji. Ale co to prezydenta Budasza czy Grobelnego obchodzi ??? Plebsowi gnieźnieńskiemu musi to starczyć . Oni czyli rodziny wielodzietne i trochę biedniejsze i tak głosują zawsze za PIS em , więc o ich głosy nie warto się starać !!! Co za podłość !

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane