Jesteś tutaj:Sport Oficjalnie - start żużlowej ligi 11 lipca!
środa, 03 czerwca 2020 11:01

Oficjalnie - start żużlowej ligi 11 lipca!

  mn
Oficjalnie - start żużlowej ligi 11 lipca! archiwum redakcji

Za nami kolejna videokonferencja prezesów klubów występujących w rozgrywkach eWinner 1. Ligi Żużlowej. We wtorek działacze poinformowani zostali, że zgodnie z rozporządzeniem rządowym, zmagania w sezonie 2020 rozpoczną się 11 lipca, a więc tak, jak ustalono to wcześniej. Dokładny terminarz nie jest jeszcze znany.

Na ten moment odbędzie się czternaście kolejek zasadniczej części sezonu. Mecze przede wszystkim rozgrywane będą w soboty (trzy spotkania kolejki) i niedzielę (jedno spotkanie danej kolejki). Przypomnijmy, że prawa do pokazywania eWinner 1. Ligi Żużlowej, podobnie jak PGE Ekstraligi, posiada telewizja Canal+.

Mimo, że do początku rozgrywek pozostał ponad miesiąc czasu, żużlowcy Car Gwarant Startu już w tym, a także kolejnym tygodniu wyjadą na swój domowy owal przy Wrzesińskiej 25. Treningi odbywać się będą zgodnie z reżimem sanitarnym. Stadion w tym czasie pozostaje zamknięty dla kibiców i osób spoza klubu oraz przedstawicieli mediów.

Tematem, który szczególnie interesuje sympatyków czarnego sportu jest dostępność stadionów podczas spotkań ligowych. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w miniony piątek możliwość wstępu 25% kibiców na obiekty. Dotyczyło to jednak piłki nożnej, a szczegółowe wytyczne odnośnie I ligi żużlowej nie zostały jeszcze przedstawione, dlatego też GTM Start nie wznowiło jak na razie sprzedaży kolejnej puli karnetów uprawniających do wstępu na mecze przy W25.

Jak tylko stosowne regulacje zostaną klubom eWinner 1. Ligi przedstawione, a tym samym otrzymają one pozwolenie na zapełnienie stadionów w określonej części, to pierwszeństwo wstępu mieć będą posiadacze karnetów. O starcie sprzedaży nowej, mocno ograniczonej puli, poinformujemy stosownym komunikatem za pośrednictwem naszych kanałów komunikacji. Prosimy uważnie śledzić nasz profil na Facebooku oraz stronę internetową.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane