Jesteś tutaj:Sport Mieszko Gniezno planuje strategię na kolejny sezon
poniedziałek, 25 maja 2020 11:21

Mieszko Gniezno planuje strategię na kolejny sezon

  mnopr
Mieszko Gniezno planuje strategię na kolejny sezon archiwum redakcji

Za nami chyba najdziwniejszy sezon w historii. Z powodu epidemii koronawirusa działaczom sportowym przyszło przedwcześnie zakończyć rozgrywki i wcześniej zacząć myśleć o nowym sezonie, który będzie dla wszystkich niewątpliwie trudny.

Z powodu pandemii dotychczasowi sponsorzy MKS Mieszko Gniezno nie mogą wspierać drużyny w takim stopniu, jak miało to miejsce w poprzednich latach. Dla przedstawicieli klubu jest co całkowicie zrozumiałe, bo ratowanie miejsc pracy w trudnych chwilach jest najważniejsze. Z podobnymi problemami będzie borykać się wiele innych ekip.

- Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym darczyńcom i głęboko ukłonić się tym, którzy dalej wspierają i będą wspierać naszą biało-niebieską rodzinę. Oczywiste jest, że budżet Klubu w porównaniu z poprzednimi latami będzie mocno ograniczony, do tego w najbliższym sezonie w III lidze zagra więcej drużyn, niż do tej pory, więc koszty utrzymania zespołu będą zdecydowanie większe. To oznacza, że musimy dostosować się do nowej rzeczywistości i postawić sobie nowe cele - informuje MKS Mieszko.

W planach klubu jest utrzymanie drużyny seniorów w trzeciej lidze. Ekipa rezerw zostanie wcielona do podstawowego składu, a siłą napędową zespołu będą zawodnicy Akademii Mieszko. - Nadszedł czas jeszcze bardziej zdecydowanego postawienia na naszych wychowanków, co powinno ucieszyć wielu gnieźnieńskich kibiców. Ponieważ trzonem drużyny będą rodowici gnieźnianie, nie musimy obawiać się o zaangażowanie  i chęć pokazania się piłkarzy w walce o punkty w każdym meczu. Nowa strategia pozwoli nam też powalczyć o punkty w rankingu Pro Junior System, którego potencjał dotychczas nie był przez nas w pełni wykorzystany. Wysokie miejsce w tym rankingu, to realne dodatkowe środki finansowe dla klubu - płyną wieści ze Strumykowej.

Dodatkowo MKS Mieszko planuje zacieśnić współpracę z Lechem Poznań, a także okolicznymi klubami. Poprzez skauting planuje się znaleźć lokalnych, uzdolnionych graczy i wcielić ich do drużyny, a także dać szansę wyróżnić się i wybić poprzez grę na trzecioligowych arenach młodym, ambitnym i utalentowanym piłkarzom. 

- Naszym celem od kilku lat jest długofalowy rozwój, połączony z adekwatnym do możliwości finansowych wynikiem sportowym. Drużyna seniorów to wizytówka Klubu, natomiast Akademia Mieszko to inwestycja sportowa w naszych lokalnych zawodników i wychowanków. Wszystkie nasze działania będą bazować na szkoleniu młodych piłkarzy, co powinno procentować w przyszłości - informuje Mieszko. Klub liczy także na zaangażowanie każdego kibica: - Teraz nadszedł czas współpracy i jedności dla wspólnego dobra, jakim jest nasz klub.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane