Jesteś tutaj:Sport XXI Regionalne Zawody Samorządowców w Tenisie Stołowym
wtorek, 18 lutego 2020 07:28

XXI Regionalne Zawody Samorządowców w Tenisie Stołowym

  mnopr
XXI Regionalne Zawody Samorządowców w Tenisie Stołowym zdjęcie nadesłane

W miniony weekend w sali sportowej OKSiR i obiektach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie odbyły się XXI Regionalne Zawody Radnych, Wójtów, Burmistrzów i Starostów w Tenisie Stołowym.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie wraz z Wielkopolskim Zrzeszeniem LZS w Poznaniu przy współpracy z partnerami takich instytucji, placówek i organizacji jak: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w Poznaniu, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Urząd Gminy i Miasta w Witkowie, Kurkowe Bractwa Strzeleckie i Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie, Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego i Szkoła Podstawowa im. Lotnictwa Polskiego.

Uczestnikami zawodów byli radni, wójtowie, burmistrzowie i starostowie z terenu 26 gmin i 14 powiatów województwa wielkopolskiego. Wśród 160 uczestników, w turnieju tenisowym udział wzięło 120 samorządowców. Sportowe pozdrowienia dla uczestników imprezy w imieniu Marszałka Marka Woźniaka przekazał zastępca Dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu Mariusz Kubiak zaś oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Witkowa Marian Gadziński. Zawody samorządowców były pierwszą imprezą w 2020 roku w ramach współzawodnictwa sportowo – turystycznego powiatów o puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Tegoroczna edycja tenisowych rozgrywek była jednocześnie V Memoriałem Krzysztofa Szkudlarka w Tenisie Stołowym. Obecna na turnieju małżonka śp. Krzysztofa Szkudlarka Beata Szkudlarek wyraziła podziękowaniem za pamięć o mężu obecnym samorządowcom i życzyła uczestnikom sportowej rywalizacji połączonej z integracją.

W zawodach udział wzięli samorządowcy z powiatu: wrzesińskiego, poznańskiego, obornickiego, krotoszyńskiego, konińskiego, słupeckiego, kościańskiego, gostyńskiego, ostrzeszowskiego, wągrowieckiego, pleszewskiego, kępińskiego, międzychodzkiego i gnieźnieńskiego.

Klasyfikacja indywidualna w poszczególnych kategoriach przedstawia się następująco:

KATEGORIA: parlamentarzystów, wójtów, burmistrzów i starostów

1 miejsce: Krzysztof Deutsch - Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego

2 miejsce: Zbigniew Ajchler - b. Poseł na Sejm RP (gmina Sieraków)

3 miejsce: Konrad Malicki - Burmistrz Gminy Kobylin

KATEGORIA: radnych

1 miejsce: Mieczysław Skotnik - - radny gminy Łęka Opatowska

2 miejsce: Zbigniew Rogowski - radny gminy Kramsk

3 miejsce: Artur Kozłowski - radny gminy Czempiń

KATEGORIA wspólna dla pań:

1 miejsce: Danuta Strzelczyk - radna gminy Śmigiel

2 miejsce: Małgorzata Adamczak - Burmistrz Gminy Smigiel

3 miejsce: Urszula Furmaniak - radna gminy Golina

Przeprowadzono także dodatkową kategorię dla byłych samorządowców Zwycięzcami tej kategorii zostali:

1 miejsce - Jerzy Przygoda - Kobyla Góra

2 miejsce - Leszek Dobrzykowski - Niechanowo

3 miejsce - Śliwecki Tadeusz - Witkowo

 

W klasyfikacji generalnej gmin w finałowej szóstce znalazły się:

I miejsce – Gmina Śmigiel – 91 pkt

II miejsce – Gmina Golina – 89 pkt

III miejsce – Gmina Kórnik – 72 pkt

IV miejsce – miasto Czempiń – 52 pkt

V miejsce – Gmina Łęka Opatowska – 51 pkt

VI miejsce – miasto Kościan – 47 pkt

W klasyfikacji końcowej powiatów wśród szóstki najlepszych znalazły się :

I miejsce – powiat kościański - 190 pkt

II miejsce – powiat koniński - 146 pkt

III miejsce – powiat poznański - 75 pkt

IV miejsce – powiat gnieźnieński - 71 pkt

V miejsce – powiat kępiński - 51 pkt

VI miejsce – powiat słupecki - 39 pkt

VII miejsce – powiat krotoszyński - 38 pkt

VIII miejsce – powiat gostyński - 31 pkt

IX miejsce – powiat obornicki - 28 pkt

X miejsce – powiat międzychodzki - 26 pkt

XI miejsce powiat ostrzeszowski - 25 pkt

XI miejsce powiat wągrowiecki -25 pkt

XII miejsce – powiat pleszewski - 23 pkt

XIII miejsce – powiat wrzesiński - 11 pkt

Zwycięzcy poszczególnych kategorii indywidualnych i zespołowych otrzymali pamiątkowe puchary, medale i statuetki ufundowane przez organizatorów. Wręczono również ufundowane przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Witkowie Piotra Jóźwika - statuetki im. Henryka Muchy dla „najstarszego” i „najmłodszego” uczestnika zawodów. Seniorem zawodów okazał się 73 letni Wojciech Grodzki – radny gminy Golina a najmłodszym 26 letni Jakub Zadroga - Przewodniczący Rady Miejskiej w Wągrowcu.

Rozegrano także dodatkowe mecze o miano „najlepszej zawodniczki , zawodnika turnieju” o statuetki im. śp. Krzysztofa Szkudlarka ufundowane przez Burmistrza Witkowa Mariana Gadzińskiego. Zwycięzcami tej kategorii zostali Jerzy Przygoda były Wójt Gminy Kobyla Góra i Danuta Strzelczyk – radna gminy Śmigiel

W czasie trwania imprezy przeprowadzono kilka konkurencji rekreacyjnych, które nie zaliczane były do kategorii zespołowych. Pamiątkowe medale za zajęcie od I do III miejsca wywalczyli:

  • rzut lotką do tarczy elektronicznej: 1m – Rafał Kowalewski – Zagórów, 2m – Mirosław Sawicki - Stare Miasto, 3m – Krzysztof Nikodem - Rogoźno
  • 1m – Żanetta Matlewska – Golina, 2m – Iwona Kosmalska - Kórnik, 3m – Danuta Strzelczyk - Śmigiel
  • rzut ringo (wspólna): 1m – Paweł Wojciechowski – Rogoźno, 2m – Andrzej Surdyk – Kórnik, 3m – Urszula Furmaniak – Golina
  • rzut kośćmi: 1m – Urszula Furmaniak - Golina, 2m – Żanetta Matlewska – Golina, 3m – Danuta Strzelczyk - Śmigiel
  • 1m – Mirosław Durczyński – Golina, 2m – Krzysztof Łączny – Śmigiel, 3m – Jarosław Janowski – Kórnik

Organizację XXI Regionalnych Zawodów Samorządowców w Tenisie Stołowym wspierała kilkunastoosobowa grupa uczniów – wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im. Adama Borysa w Witkowie podopiecznych Pawła Piniarskiego – sędziego głównego imprezy. Organizatorzy zawodów zapewnili uczestnikom obiad, kawę, herbatę i przepyszne ciasto. Organizowane 21 lat zawody miały także formę spotkania integracyjnego będącego okazją do wymiany poglądów i doświadczeń samorządowych w obszarze sportu. W czasie spotkania wójtów, burmistrzów i starostów podczas imprezy Poseł Tadeusz Tomaszewski i Mariusz Kubiak – Zastępca Dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Wojewódzkiego przedstawili systemowe rozwiązania w obszarze sportu i wspierania inwestycji sportowych realizowane 2020 roku przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Województwo Wielkopolskie. Zawody upłynęły w bardzo miłej atmosferze.

Zadowalająca jest także duża liczba uczestników co świadczy o zapotrzebowaniu na te zawody, chęci sportowej rywalizacji oraz popularności tenisa stołowego i strzelectwa sportowego wśród wielkopolskich samorządowców.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane