Jesteś tutaj:Blogi Hit „nowoczesnego” Gniezna
poniedziałek, 10 lutego 2020 07:29

Hit „nowoczesnego” Gniezna

  Paweł Kamiński

Tak oto w ramach nowoczesnego miasta roztrwoni się grube miliony z pieniędzy publicznych, bo tylko takie trwoni się najłatwiej. Czego nie robi się w imię postępu i nowoczesności. Zapraszam do wysłuchania mojej wypowiedzi.

38 komentarzy

 • Link do komentarza Nemo niedziela, 15 marca 2020 20:42 napisane przez Nemo

  Sprawa tego cmentarza zaczyna mi świtać w głowie, ze może ktoś przewidywał w naszym mieście nadchodzącą światową zarazę?

 • Link do komentarza Wiktor środa, 04 marca 2020 22:29 napisane przez Wiktor

  Jak ktoś "Ani" przypomniał kradzieże, oszustwa i inne grzechy Platformy, to zaniemówiła.

 • Link do komentarza szperacz środa, 26 lutego 2020 20:07 napisane przez szperacz

  Pani Ani ( a może to pan?) ku przypomnieniu - afery jej idoli. https://wpolityce.pl/polityka/389315-dluga-lista-ciezkich-grzechow-platformy-o-czym-chca-zapomniec-aferzysci-jak-demontowano-panstwo-male-podsumowanie-wielkich-afer-po-psl

 • Link do komentarza wilk wtorek, 25 lutego 2020 02:02 napisane przez wilk

  Ania--- gdzie takie bzdury usłyszałaś,że PIS marnuje tyle pieniędzy ile nie marnowały poprzednie rządy,skoro budżet państwa już drugi raz jest bez deficytu ?????DLACZEGO poprzednie nierządy PO,PSL,SLD ,które rządziły naszym krajem,były NAJLEPSZE dla wszelkiej maści złodziei,krętaczy,łapówkarzy i oszustów,,a z ludzi uczciwych szydzono i wyśmiewano ????? Odpowiem Tobie tylko jednym zdaniem,byś dobrze zrozumiała.....to były nierządy,które jak PASOŻYT ,żerowały na państwie polskim,czyli NAS SAMYCH,polskich obywateli i bardzo się dziwię,że mieszkańcy są NADAL tacy ciemni,że wybierają na swoich gospodarzy miast ludzi ze skompromitowanych pasożytniczych partyjek !!!!

 • Link do komentarza Baśka poniedziałek, 24 lutego 2020 12:56 napisane przez Baśka

  @ Ania - wg ciebie pieniądze na dzieci tez sa marnowane? A dla seniorów także? Jesteś złym człowiekiem i przez takich ludzi, jak ty Polska z takim trudem wychodzi z tego bałaganu lat PO+PSL

 • Link do komentarza Mariusz poniedziałek, 24 lutego 2020 10:53 napisane przez Mariusz

  @Ania: Szanowna Pani, niepotrzebnie wprowadza Pani w błąd czytelników. 1)księża nie mogą odmówić pochówku (bo zabrania im tego ustawa), natomiast mogą odmówić odprawienia mszy św. (to ogromna różnica i dwie różne kwestie). Księża muszą wyrazić zgodę na pochowanie ciała na cmentarzu parafialnym nawet gdyby zmarły był za życia zdeklarowanym satanistą. 2)A co powie Pani na 250 mld zł, które wyciekło z budżetu za rządów PO-PSL w ramach istniejących nieszczelności VATowskich. Zysk PKN Orlen w ciągu 8 lat rządów PO-PSL wyniósł ok. 3 mld zł, natomiast zysk PKN Orlen za rządów PiS w ciągu 4 lat rządów to ok 24 mld zł. Oszczędzę Pani dalszego wyliczania

 • Link do komentarza Miś poniedziałek, 24 lutego 2020 10:31 napisane przez Miś

  Aniu. Księżą odmawiają pochówku w asyście księdza, bo zmarły nigdy nie uznawał księdza , jako przewodnika w drodze do Pana Boga. To dlaczego ksiądz miałby go odprowadzać do mogiły ? Przecież ten zmarły, by się w tej trumnie przewrócił !! Ale pochówku na cmentarzu nikt nigdy nikomu nie odmówił !!

 • Link do komentarza Ania niedziela, 23 lutego 2020 15:11 napisane przez Ania

  Co raz częściej księża odmawiają pochówku, bo zmarly nie byl praktykujacym katolikiem. Panie Kamiński A co z 2 mld dla TVP? To dopiero jest marnotrawstwo. Tyle pieniedzy ile marnuje PIS , to wszystkie poprzednie rzady razem wziete nie wyrzucily w bloto

 • Link do komentarza mjj sobota, 22 lutego 2020 09:52 napisane przez mjj

  jenek - nie wiesz, to nie kłam. Cmentarz nie należy do Dziekanki. A każdy komentarz musi być oparty na prawdzie bo inaczej sprawa może zakończyć się w sądzie. Jedna taka sprawa w Gnieźnie już się odbyła i niestety, komentatorka poniosła karę. radzę więc daleko idącą ostrożność .

 • Link do komentarza Feliks piątek, 21 lutego 2020 09:06 napisane przez Feliks

  Ad. Realista - cmentarz wcale nie jest dochodowy, nie masz pojęcia o ekonomii, jak Ci, co tak walczą o tę całkiem zbyteczną nekropolie. Stopa zwrotu, o ile ona w ogóle będzie, to bardzo odległe lata pod warunkiem, że będą się na nim odbywały wszystkie pochówki miasta ale także całej okolicy. A do tego nigdy nie dojdzie, bo okoliczne parafie w powiecie mają swoje cmentarze i nigdy nie będą korzystać z cmentarza gnieznienskiego. Nadto cmentarz to nie inwestycja, którą można handlować. On już na wieki pozostanie w zasobach miejskich, choćby nie wiem jakie przynosil straty. Pozostanie więc naszym następcom wielki problem do udzwigniecia kosztów, a niepotrzebna inwestycja z niewielka liczbą ulokowanych jednak tam grobów będzie zablokowana na setki lat, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie chciał się np. tam budowac. Zanim więc Wielce Wysoka Rada podejmie decyzję, niech weźmie pod uwagę wszelkie aspekty, które przemawiają przeciw tej inwestycji. Historia wam nie wybaczy nieodpowiedzialnych i przeciwrozsadkowych uchwał.

 • Link do komentarza Jenek czwartek, 20 lutego 2020 09:42 napisane przez Jenek

  Miriam . Ale cmentarz przy Dalkowskiej tez nie należy do Kościoła Rzymskokatolickiego. Ten teren należy do Szpitala Dziekanki . Czyli do skarbu Państwa .

 • Link do komentarza ojejku jejku środa, 19 lutego 2020 07:42 napisane przez ojejku jejku

  a we wsi Wręcza pod Mszczonowem na dniach otwierają największy kryty park wodny w Europie, obiekt składa się z : 18 basenów, 32 zjeżdżalnie, zewnętrzny wodny plac zabaw z podgrzewaną wodą, 10 saun i ponad 700 palm

 • Link do komentarza Miriam wtorek, 18 lutego 2020 08:26 napisane przez Miriam

  Ala, co znaczy "oddać innowiercom"? Każda parafia czy wyznawcy niech się starają o swój cmentarz o ile nie odpowiada im towarzystwo katolików. A z życia wiadomo, że oni wcale o to nie zabiegają, więc ta Pani troska w cudzym imieniu jest nie na miejscu.

 • Link do komentarza Ala poniedziałek, 17 lutego 2020 14:57 napisane przez Ala

  TEN CMENTARZ przy ul. Dalkowskiej powinien być oddany gnieźnieńskim innowiercom . I niech ci Baptyści pana radnego biskupa , i ci Adwentyści i ci Jehowi, I ci inni w nic nie wierzący ludzie, niech maja tam swój cmentarz. Prada?!! Po co budować kolejny w miejscu do tego sęe zupełnie nie nadającym !

 • Link do komentarza Diana poniedziałek, 17 lutego 2020 11:35 napisane przez Diana

  Czy Gnieznu szykowana jest jakas zaraza,ze pilnie potrzeba kolejnych tysiecy miejsc grzebalnych?Strach sie bać,moze trzeba wiać z tego miasta,póki co.

 • Link do komentarza wilk niedziela, 16 lutego 2020 14:29 napisane przez wilk

  Komuna ,niech się chowa wokół czerwonej gwiazdy razem z ich protoplastami z armii radzieckiej!!!! A cmentarz komunalny,chyba się komuś we łbie pomieszało !!!! CZAS ROZGONIĆ tą tandetną władzę,inaczej w Gnieźnie nigdy nie będzie lepiej !!!

 • Link do komentarza emigrant sobota, 15 lutego 2020 07:52 napisane przez emigrant

  @REALISTA choc jestem przeciw tej inwestycji,ktora jest calkiem zbyteczna w Gnieznie,to uwazam,ze zakladanie kolejnego cmentarza prawie w centrum miasta (10 minut od katedry i Rynku) jest calkowitym pomieszaniem zmyslow.Wy w tym Gnieznie chcecie rozwoju miasta-a piekne tereny przeznaczacie zamiast na rekreacje,budowe domkow lub inne,na cmentarz,ktory skutecznie zamknie miasto w w uscisku swiata zmarlych? Dlaczego z taka determinacja nie ozywiacie np.stadniny ogierow,ktora moglaby byc turystyczna perelka obok katedry w tym miescie? Jest tak wiele problemow w tym miescie,a wy z uporem maniaka chcecie udowodnic,ze gnieznianiom najbardziej potrzeba grobow,bo nie ma w tym miescie przyszlosci wsrod zywych.

 • Link do komentarza REALISTA piątek, 14 lutego 2020 07:39 napisane przez REALISTA

  LUDZISKA! Wszystko co się obecnie buduje w Polsce by dobrze funkcjonowało, to musi być dobrze ....... skomunikowane. A wyjazd z ulicy Powstańców Wielkopolskich to pięta Achillesowa całego projektu nowego cmentarza w tamtym miejscu . Przecież wyjazd z tej ulicy na ulicę Kłeckowską to makabra. A w dni takie jak odpust św. Piotra i Pawła czy w dniach poprzedzających dzień 1 Listopada, to już jest kompletny ARMAGEDON komunikacyjny. Policja ratuje odrobinę sytuację w samym dniu Wszystkich Świętych, ręcznie dyrygując ruchem samochodowym. Ale w pozostałe dni poprzedzające święto Wszystkich Świętych, to już tam Policji nie widać. Następnym punktem newralgicznym, jest bardzo krótko świecące się na zielono światło sygnalizacji lewoskrętu przy wjeździe z ulicy Kłeckowskiej na ulice Zjazdu Gnieźnieńskiego. Na tym zielonym świetle skrzyżowanie z ulicy Kłeckowskiej może jednorazowo opuścić zaledwie 5 samochodów . Ale kogo to w Magistracie obchodzi ?? Nikogo. A na pewno już nie czcigodnego pana Budasza. Uparli się na cmentarz komunalny przy Powstańców Wielkopolskich i kropka ! Nie mam nic przeciwko budowie porządnego , godnego XXI wieku komunalnego cmentarza. Bo dlaczego Miasto Gniezno nie maiło by zarabiać na tym interesie, jakim jest prowadzenie takiej nekropolii. Bo , że jest to znakomity interes, to chyba nikt nie zaprzeczy. Ale ludziska , Nie przy ulicy Powstańców Wielkopolskich. Zbudujcie do cholerki taki cmentarza bliżej jakieś szerokiej, trasy wyjazdowej z Gniezna. Najlepiej przy jakiejś wylotówce na Bydgoszcz, Toruń, czy Poznań. Nie mam racji ? A może taki cmentarz wybuduje nie Miasto ale ...... Gmina Gniezno !! Jeśli to jest dobry interes, to niech tym razem Gmina Gniezno ma jakieś dodatkowe dochody, a nie skorumpowane nasze Miasto Gniezno. Przecież serr Tomek Budasz i tak wyda te dodatkowe dochody na klub Start ! Albo jeszcze lepiej, wyda te dodatkowe pieniądze na kolejne króliki , które schowa sobie pod krzaczkami w Parku Piastowskim. Jest o czym myśleć A co najważniejsze , jest jeszcze czas ten zły krok władz Gniezna powstrzymać !!

 • Link do komentarza ciekawy czytelnik piątek, 14 lutego 2020 00:05 napisane przez ciekawy czytelnik

  Panie Gnierat śmiało, proszę pisać wszystko, o czym pan wie, także o rzekomym pokrewieństwie radnego z kim i w jakiej sprawie? I jak to niby pokrewieństwo ma wpływ na nieudolność władz Gniezna, które chcą trwonić pieniądze na zbędne inwestycje? Ciekawa to będzie opowiastka, więc dlaczego pan nie przekazuje społeczeństwu wiedzy, którą posiada?

 • Link do komentarza wilk czwartek, 13 lutego 2020 18:12 napisane przez wilk

  Dodam jeszcze,że pieniądze na tą nowoczesną i rozwojową inwestycję dla Gniezna,będą pewnie z podatku na śmieci,z którego miasto kilka milionów przytuli,więcej niż to potrzebne !!!! Tylko referendum do odwołania tej całej tandety postkomuszej na czele z prezydentem,może jedynie coś zmienić na lepsze w Gnieźnie,brać przykład z gminy Niechanowo !!!!

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane