Jesteś tutaj:Sport Car Gwarant Start Gniezno z nowym zawodnikiem
czwartek, 09 stycznia 2020 14:11

Car Gwarant Start Gniezno z nowym zawodnikiem

  mn
Car Gwarant Start Gniezno z nowym zawodnikiem archiwum redakcji

Z początkiem roku kadra Car Gwarant Startu Gniezno wzbogaciła się o nowego zawodnika. Do drużyny dołączył Szwed Philip Hellström-Bängs, który w grudniowym okienku transferowym parafował umowę na występy w Polonii Piła.

Ostatecznie, zespół Polonii nie przystąpił do procesu licencyjnego i nie wystąpi w drugiej lidze, a kontrakty młodego reprezentanta Trzech Koron i trójki innych żużlowców zostały rozwiązane przez Główną Komisję Sportu Żużlowego. Decyzja ta potwierdzona została stosownym komunikatem, co dało czwórce poszkodowanych zawodników możliwość zawarcia nowych umów na sezon 2020.

Philip Hellström-Bängs skończy w tym roku 17 lat. Ma za sobą krótką przygodę w lidze polskiej – w ubiegłym roku oglądaliśmy go w barwach Euro Finannce Polonii Piła. Na drugoligowym froncie wystąpił w trzech spotkaniach osiągając średnią 0,917/bieg.

Szwed miał okazję zaprezentować się już publiczności w Gnieźnie – 28 września ubiegłego roku wziął udział w turnieju kończącym karierę Krzysztofa Jabłońskiego. W trzech wyścigach zdobył dwa oczka i sklasyfikowany został na dziesiątej pozycji. Warto dodać, że starszy z braci Jabłońskich opiekuje się silnikami Szweda.

W sezonie 2020 będzie miał okazję zdobywać kolejne doświadczenie na polskich torach jako zawodnik Car Gwarant Startu Gniezno. Umowa zawarta została na dwa lata. W swojej ojczyźnie - również przez najbliższe dwa lata - reprezentować będzie barwy Masarny Avesta. Jego klubowym kolegą w rozgrywkach Elitserien jest między innymi gnieźnianin Oskar Fajfer.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane