Jesteś tutaj:Sport WOŚP 2020: pobiegną w sztafecie z Gniezna do Warszawy
poniedziałek, 16 grudnia 2019 11:11

WOŚP 2020: pobiegną w sztafecie z Gniezna do Warszawy

 
WOŚP 2020: pobiegną w sztafecie z Gniezna do Warszawy fot. Rafał Wichniewicz

Już za niespełna miesiąc odbędzie się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z Pierwszej Stolicy Polski wybiegnie sztafeta, która skieruje się do Warszawy.

Od dzisiaj puszki 28. finału WOŚP zaczną się pojawiać w różnych punktach miasta - wszystko to dzięki zarejestrowaniu sztabu, który już został zawiązany. Pojawią się one w różnych lokalach i instytucjach, do których można składać datki. Jak przekazał Kazimierz "Tinkers" Kubów, podczas spotkania z Jerzym Owsiakiem ten drugi wyraził zainteresowanie we wzięciu udziału w podziękowaniach, które odbyłyby się w marcu 2020 roku.

- Robimy też coś mega fajnego - pobiegniemy z pierwszej stolicy do stolicy 255 kilometrów na nogach, co też oświadczyliśmy w sztabie WOŚP - mówił Kazimierz Kubów. Henryk Januchowski, prezes Fundacji "Młodzi w uzależnieniu" dodał: - Wystartujemy 11 stycznia 2020 roku, pobiegniemy z Gniezna do Warszawy by podbić serca warszawiaków. Chcemy tę trasę pokonać w ramach sztafety, będzie biec trzon ludzi, którzy będą się zmieniać na trasie. Meta będzie w Warszawie i o godzinie 22 wbiegniemy do sztabu, by powiedzieć ile udało się zebrać w Gnieźnie.

Do zmagań biegowych dołączyła także Trzcianka, która dotrze dzień wcześniej do Gniezna. Organizatorzy przewidują, że trzon biegaczy stanowić będzie ponad 20 osób, ale z samego Gniezna wystartuje ich o wiele więcej: - Do tej sztafety będzie mógł dołączyć każdy, kto zapozna się z regulaminem. Całość biegu będzie transmitowana online - dodał Tinkers.

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Lis środa, 18 grudnia 2019 08:18 napisane przez Lis

    Nie wierzę lepiej dać na szpital w którym są same przekręty te Wilk ty żeś na łep upadł

  • Link do komentarza wilk poniedziałek, 16 grudnia 2019 14:50 napisane przez wilk

    Niech lepiej miasto i powiat zorganizują zbiórkę na szpital Chrztu,tutaj pieniądze są potrzebne i cel szczytny. Myślę,że mieszkańcy bardzo by wspomogli!!! Nie warto dawać pieniędzy komuś ,które nie wiadomo gdzie pójdą!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

BarMleczny