Jesteś tutaj:Sport Baseny odkryte mają być gotowe do wakacji
środa, 11 grudnia 2019 13:41

Baseny odkryte mają być gotowe do wakacji

 
Baseny odkryte mają być gotowe do wakacji źródło: torun.pl

Wstępna koncepcja jest gotowa, a obecnie realizowana jest dokumentacja niezbędna do prowadzenia w przyszłości prac budowlanych.

Już kilka tygodni temu informowaliśmy o planie budowy odkrytych basenów mobilnych na terenie Gniezna. Zgodnie z koncepcją, nie pojawią się one w tym miejscu, gdzie przez lata funkcjonowała pływalnia odkryta przy ul. bł. Jolenty, ale w nowym miejscu - przy ul. Spokojnej, obok starej hali sportowej. 

Zgodnie z informacjami przekazanymi podczas Komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska, baseny zostaną ulokowane w miejscu obecnego wybiegu dla psów - ten ma zostać przeniesiony na działkę położoną w pobliżu.

- Mowa jest tu o trzech nieckach basenowych i poziomie lustra wody o powierzchni około 800 metrów kwadratowych. Jedna niecka będzie miała rozmiar 25 x 12 metrów i głębokości 1,5 metra, druga niecka będzie miała 12 x 8 metrów o głębokości do 1,2 metra i trzecia niecka o rozmiarze 6 x 12 metrów i głębokości do 60 centymetrów - przekazał Jacek Mańkowski, dyrektor Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dodatkowo pojawić się mają zjeżdżalnie - ich ilość zależeć będzie od tego, jak projektantowi uda się je wkomponować w infrastrukturę.

Ponadto na miejscu mają powstać kasy, przebieralnie oraz niezbędna infrastruktura techniczna. Dodatkowo zrealizowany zostanie monitoring wizyjny, który będzie rozszerzeniem istniejącego już systemu kamer obecnych na pobliskim placu zabaw. 

Całość obejmie powierzchnię około 4 tys. metrów kwadratowych. W budżecie miejskim na ten cel zaplanowano kwotę 2,5 mln złotych, a całe zadanie ma zostać wykonane jeszcze przed okresem wakacyjnym. Dokładny projekt basenów będzie można poznać podczas przetargu, który zostanie ogłoszony po nowym roku.

12 komentarzy

 • Link do komentarza Zenas piątek, 13 grudnia 2019 18:49 napisane przez Zenas

  Przede wszystkim pomyślcie o pogodzie, bo jak lato będzie zimne, to z tych waszych basenów będą nici. W tym Gnieźnie to wszystko takie jakieś nieprzemyślane, tymczasowe i aż się boje pomyśleć, dlaczego.

 • Link do komentarza Marianna piątek, 13 grudnia 2019 12:27 napisane przez Marianna

  A ceny jak w Poznaniu czy Wrześni? Bo to dość ważny aspekt

 • Link do komentarza Kibic czwartek, 12 grudnia 2019 22:48 napisane przez Kibic

  Ludzie-czy teraz pod każdym sklepem, urzędem, halą , basenem ,parkiem itd musi być parking? 20 lat temu jakoś wszyscy dochodzili na plażę, do sklepu. ... teraz trzeba dupcie zawieść prawie na brzeg jeziora, do ławki w kościele czy pod grób na cmentarzu. Później narzekania że miasto zalewa się betonem. Tak co niektórzy są zafascynowani basenem we Wrześni ale nikt nie narzeka że pół godziny krąży i szuka miejsca do postoju aż wkoncu parkują czasami nawet kilometr dalej np w weekendy. Tam jest przy blokach tyle miejsca bo ludzie jeżdżą do pracy więc te miejsca się zwalniają, można więc dojść 200-300 metrów i cieszyć się kąpielą.

 • Link do komentarza kiniu czwartek, 12 grudnia 2019 19:59 napisane przez kiniu

  Najpierw króle króliki teraz baseny kto to wymyślił. Lepiej plaże na łazienkach wyremontować niż basen na psich plackach budować.

 • Link do komentarza PatG czwartek, 12 grudnia 2019 08:36 napisane przez PatG

  Witam
  Jakiś idiotyczny pomysł. Przecież koło basenu krytego jest tyle miejsca na to.
  Dodatkowo tam jest zawsze problem z parkowaniem. Wystarczy że coś się na hali dzieje. Czy ktoś o tym pomyślał? może jakaś kontrola ilości miejsc parkingowych dla odwiedzająych hale i teraz ,, brodziki''.

 • Link do komentarza Pytający? środa, 11 grudnia 2019 23:07 napisane przez Pytający?

  A samochody parkować będą w kosmosie?

 • Link do komentarza jac środa, 11 grudnia 2019 20:38 napisane przez jac

  basen odkryty? a obecny całoroczny pęka w szwach... paranoja... osobiście dwa razy odbiłem się przy wejściu z uwagi na zbyt dużą ilość osób ... a pływanie w 6-8 osób na torze to żadna przyjemność za te pieniądze. wybieram poznań.

 • Link do komentarza Bobi środa, 11 grudnia 2019 20:28 napisane przez Bobi

  chodniki i ulice dziurawe, a tu 2,5 mln na myju myju

 • Link do komentarza podróznik środa, 11 grudnia 2019 18:45 napisane przez podróznik

  Te baseny zapewne będą największa atrakcją dla gnieźnian tego lata. Ciekawe od kiedy zaczną funkcjonować ? Może będą miały podgrzewaną wodę i wpuszczą do nich dzieci już na początku maja ? To by było wspaniałe !

 • Link do komentarza Adam środa, 11 grudnia 2019 18:26 napisane przez Adam

  A czepki też trzeba będzie zakładać ? Czy będzie tak, jak na plaży nad jeziorem Winiary. Czyli bez takiego obowiązku.

 • Link do komentarza Edek środa, 11 grudnia 2019 18:23 napisane przez Edek

  Woda w tych basenach jak w innych już istniejących w Gnieźnie będzie chlorowana czy nowocześnie ozonowana jak to robią w Bydgoszczy ?

 • Link do komentarza ciekawy środa, 11 grudnia 2019 14:40 napisane przez ciekawy

  Rozumiem, że teren pod baseny GOSiR przygotowuje już na terenie parku przy ulicy Spokojnej ( niedaleko jeziora Winiary). Tak , za starą salą sportową ale jeszcze przed nowym placem zabaw. tak ? A myślałem długo , że tam będzie dodatkowy teren do parkowania dla widzów przyjeżdżających na wydarzenia organizowane w nowej Hali widowiskowo- sportowej .

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane