Jesteś tutaj:Sport Gwiazdy w sobotnim turnieju Krzysztofa Jabłońskiego
poniedziałek, 23 września 2019 16:01

Gwiazdy w sobotnim turnieju Krzysztofa Jabłońskiego

  mn
Gwiazdy w sobotnim turnieju Krzysztofa Jabłońskiego zdjęcie nadesłane

Bardzo ciekawie zapowiada nam się turniej kończący 25-letnią karierę Krzysztofa Jabłońskiego. Oficjalne pożegnanie z torem tego żużlowca w najbliższą sobotę. Charytatywna impreza 28 września na stadionie przy ul. Wrzesińskiej 25. Początek ścigania o godzinie 16.00.

Obsada zawodów prezentuje się nadzwyczaj ciekawie – w awizowanym zestawieniu są m.in. Bartosz Zmarzlik oraz Emil Sajfutdinow czyli obecnie czołowa dwójka cyklu Speedway Grand Prix. Do Gniezna przyjadą również triumfator Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego Przemysław Pawlicki czy Patryk Dudek i Piotr Protasiewicz. Gospodarzy reprezentować będzie Adrian Gała.

Kibice speedwaya na zakończenie sezonu będą świadkami ciekawego turnieju z interesującą obsadą. Zawody rozegrane zostaną według 12-biegowej tabeli. Oznacza to, że każdego z żużlowców zobaczymy na torze czterokrotnie.

Pełna lista startowa Indywidualnego Turnieju Żużlowego z okazji zakończenia kariery sportowej przez Krzysztofa Jabłońskiego przedstawia się następująco:
1. Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
2. Grzegorz Walasek (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.)
3. Philip Hellstroem Bangs (Szwecja)
4. Damian Pawliczak (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
5. Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
6. Bartosz Zmarzlik (truly.work Stal Gorzów)
7. Norbert Krakowiak (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
8. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
9. Emil Sajfutdinow (Fogo Unia Leszno)
10. Wadim Tarasienko (Lokomotiv Daugavpils)
11. Adrian Gała (Car Gwarant Start Gniezno)
12. Przemysław Pawlicki (MRGarden GKM Grudziądz)
R1. Mateusz Błażykowski (Car Gwarant Start Gniezno)

W trakcie sobotniej imprezy, w przerwach pomiędzy seriami turnieju głównego, odbędzie się składający się z trzech wyścigów mini-turniej dla zawodników na motocyklach o pojemności 250 cc. Wystąpią w nim: Mateusz Jabłoński, Damian Ratajczak, Oskar Paluch i Wiktor Rafalski. Kibice, którzy zdecydują się odwiedzić stadion przy W25 będą także świadkami pokazowego biegu oldbojów – na torze zaprezentują się Mariusz Puszakowski, Adam Skórnicki, Robert Kościecha i główny bohater sobotniego popołudnia, Krzysztof Jabłoński.

Pożegnanie z torem Krzysztofa Jabłońskiego to wydarzenie o charakterze charytatywnym. Całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany na trzecią edycję programu “ŚWIADOME, SPRAWNE, ZDROWE DZIECKO” fundacji Impilo. Ma on na celu edukowanie dzieci i rodziców w zakresie zdrowego, racjonalnego żywienia i promowanie aktywności fizycznej, czyli przeciwdziałanie otyłości wśród dzieci.

Bilet wstępu to koszt 10 zł – sprzedaż prowadzona jest od poniedziałku w sekretariacie GTM Start Gniezno. Programy dostępne będą w kasie w dniu zawodów, cena to 5 zł.

1 komentarz

  • Link do komentarza Boczek wtorek, 24 września 2019 09:36 napisane przez Boczek

    Zastanawiające jest to, że owa fundacja jest zarejestrowana pod tym samym adresem co Krzysztof Jabłoński...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane