wtorek, 20 sierpnia 2019 17:40

W środę Nice YDS 250 cc - debiut Mateusza Jabłońskiego

 
W środę Nice YDS 250 cc - debiut Mateusza Jabłońskiego zdjęcie nadesłane

Już we wtorek i środę na torach w Ostrowie Wielkopolskim i Gnieźnie odbędą się kolejne rundy młodzieżowych międzynarodowych turniejów z serii Nice Youth Development Series w klasie 250cc. 

Dzięki podpisanemu porozumieniu na sponsoring tytularny Nice 1. Ligi Żużlowej pomiędzy Polskim Związkiem Motorowym, a firmą Nice dwa turnieje w klasie 250cc odbędą się w Polsce. We wtorek zaplanowano rundę w Ostrowie Wielkopolskim, a w środę w Gnieźnie. Na starcie stanie 20 zawodników, którzy zostaną podzieleni na pary, a rywalizacja będzie odbywała się w dwóch grupach. Każdego dnia odbędą się 22 biegi. Sędzią obu rund będzie Piotr Nowak. Początek zmagań zarówno we wtorek, jak i w środę o godzinie 17:00. Na zawody w Gnieźnie wstęp jest wolny - kibiców zapraszamy na trybunę oraz sektor C. 

W zmaganiach udział wezmą także zawodnicy, którzy w ostatnich tygodniach zdobyli licencję w klasie 250cc. W Gnieźnie zadebiutuje m.in. Mateusz Jabłoński, syn zawodnika Car Gwarant Startu Gniezno, Mirosława Jabłońskiego. 

Lista startowa Nice YDS 21 sierpnia w Gnieźnie - początek o 17:00:

Grupa 1: 
Para A: 1. KNUDSEN Jesper, 2. MOOS Noah 
Para B: 3. HEGENER Marlon, 4. WYNANT Jonny 
Para C: 5. BAŠTECKÝ Michal, 6. DOBIAŠ Milan 
Para D: 7. RATAJCZAK Damian, 8. PALUCH Oskar 
Para E: 9. RACHUBIK Jan, 10. MENCEL Antoni 

Grupa 2: 
Para F: 21. PEDERSEN Rasmus, 22. SKAARUP Patrick 
Para G: 23. LEWANDOWSKI Krzysztof, 24. KARCZEWSKI Franciszek 
Para H: 25. McGURK Sam, 26. JABŁOŃSKI Mateusz 
Para I: 27. POLLESTAD Matthias, 28. NATER Patryk 
Para J: 29. LILL Markus Maximus, 30. GUSTS Francis 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane