wtorek, 02 lipca 2019 19:21

17. Międzynarodowy Turniej Koszykówki Gniezno 2019

  mn
17. Międzynarodowy Turniej Koszykówki Gniezno 2019 zdjęcie nadesłane

Tegorocznym Dniom Gniezna towarzyszyć będzie sztandarowa, koszykarska impreza naszego miasta. Między 5 a 7 lipca, na sześciu halach sportowych rozegrane zostaną mecze w ramach 17. Międzynarodowego Turnieju Koszykówki.

W poprzednich edycjach udział wzięły drużyny z 30 państw europejskich, afrykańskich i azjatyckich oraz wielu miast Polski. W tym roku Gniezno odwiedzą drużyny z: Hiszpanii, Niemiec, Białorusi, Francji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Mongolii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Izraela. Z Polski przyjadą do nas teamy z Warszawy, Poznania, Szczecina, Przemyśla, Swarzędza, Wrocławia, Okrzei, Plewisk, Białej Podlaskiej i oczywiście z Gniezna.

Turniej sędziują wyłącznie licencjonowani sędziowie, również międzynarodowi. W tym roku udział potwierdzili arbitrzy z Finlandii, Macedonii, Białorusi, Niemiec, Holandii, Polski. Przed turniejem, na Rynku w ramach Międzynarodowego Dnia z Koszykówką pojawią się boiska do streetballu i odbędą turnieje: 2 lipca o 18:00 dla młodzieży do lat 18, 3 lipca o 18:00 dla dorosłych. W pozostałym czasie boiska będą dostępne dla wszystkich chętnych, a instruktorka koszykówki będzie doskonaliła wybrane elementy techniki koszykarskiej, organizowała gry i zabawy dla dzieci.

5 lipca o 19:45 ulicami Łubieńskiego – Chrobrego – Rynek – Tumska – Łaskiego na Plac Świętego Wojciecha ruszy parada koszykarska, po czym odbędzie się krótka uroczystość otwarcia turnieju.

6 lipca o 20:00 na Rynku odbędzie się mecz trenerów drużyn polskich przeciwko trenerom drużyn zagranicznych. Główny turniej rozegrany zostanie w 5 kategoriach wiekowych, a każda drużyna rozegra minimum 5 spotkań.

Między 5 a 7 lipca zapraszamy więc do kibicowania koszykarzom z całego świata podczas rozgrywek w halach Szkoły Podstawowej 2 przy ul. Łubieńskiego 7, II Liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrówki przy ul. Łubieńskiego 9, Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Jolenty 5, Mieczysława Łopatki przy ul. Sportowej 3 oraz Instytutu Kultury Europejskiej przy ul. Kostrzewskiego 9.

Dla 800 sportowców z całego świata, którzy przyjadą do Pierwszej Stolicy przygotowano zwiedzanie miasta z przewodnikiem, a dzięki współpracy z Muzeum Początków Państwa Polskiego uczestnicy nieodpłatnie będą mogli zwiedzać muzeum. Turniej organizowany jest pod Patronatem Prezydenta Miasta Gniezna przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Gnieźnie i Towarzystwem Sportowym Basket Gniezno. 

1 komentarz

  • Link do komentarza Marek Z. środa, 03 lipca 2019 07:36 napisane przez Marek Z.

    Chcemy Gościom pokazać nasze miasto i nasz szlak królików. Wspaniale. Ale panie prezydencie proszę szybciutko zlecić oczyszczenie z tego zielonego nalotu, te obsikane przez pieski, statuetki naszych króliczków. Szczególnie te przy ulicy Warszawskiej i przy ulicy Krzywe Koło. I jeszcze jedno . Nasz król Bolesław Chrobry przy ulicy Chrobrego jest postawiony na cokole z jasnego kamienia. Ktoś na tym cokole porozlewał piwo. Napój ten przykleił się do cokołu i spowodował, że widnieją na cokole brzydkie czarne - brudne plamy. Ten widok również nie skłania do tego, by mówić o Gnieźnie, że jest uroczym, czystym miastem.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane