Jesteś tutaj:Sport XI Bieg im. Hipolita Cegielskiego - zdjęcia zawodników
sobota, 08 czerwca 2019 12:23

XI Bieg im. Hipolita Cegielskiego - zdjęcia zawodników

 
XI Bieg im. Hipolita Cegielskiego - zdjęcia zawodników fot. Rafał Wichniewicz

Kilkudziesięciu uczestników wzięło udział w corocznym, tradycyjnym biegu, organizowanym na terenie byłej jednostki wojskowej z okazji święta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. 

Po raz jedenasty pomiędzy zabytkowymi obiektami powojskowymi przebiegli uczestnicy biegu upamiętniającego patrona gnieźnieńskiej PWSZ - Hipolita Cegielskiego. Na starcie biegu, organizowanego na dystansie 1 i 5 kilometrów stanęło kilkudziesięciu uczestników. Zawodnikom w porannych, sobotnich zmaganiach sprzyjała aura, choć słońce niektórym na pewno dawało się we znaki. Do biegu wszyscy wystartowali po sygnale danym przez rektora tej uczelni dr. hab. Janusza Wiśniewskiego, prof. PWSZ. 

W kategorii open na dystansie 1 kilometra pierwsze miejsce zajął Kacper Bychowiec, drugie Julian Grzęda, a trzecie Tymoteusz Tanaś. Spośród kobiet jako pierwsza przybiegła Paulina Zawada, a następnie Gabriela Krysińska i Anna Krysińska.

W kategorii open na trasie 5 kilometrów pierwszy na mecie był Damian Sitarz z Mogilna z czasem 16:22, drugi był Marcin Orlikowski ze Szczytnik Duchownych z wynikiem 17:50 (brutto 17:53), a trzeci Piotr Grochowiak z Barcina z rezultatem 17:50 (brutto 17:54). Wśród kobiet najszybsza była Joanna Stawowa z Żydowa z czasem 19:31, druga Joanna Bychowiec z Gniezna z wynikiem 22:13, a trzecia i czwarta na mecie była Bożena Fromm (22:33) i Monika Fromm (22:34) - obie z Mieleszyna. Wszyscy uczestnicy po dotarciu na metę mogli liczyć na pamiątkowy medal.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane