wtorek, 26 marca 2019 14:50

Sprawdzian z zespołem PGE Ekstraligi

 
Sprawdzian z zespołem PGE Ekstraligi archiwum redakcji

Możemy już odliczać dni, które pozostają do inauguracji sezonu ligowego w Pierwszej Stolicy. W niedzielę 31 marca czerwono-czarni zmierzą się z Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Sztab szkoleniowy gnieźnian przed tym pojedynkiem sprawdzi swoich podopiecznych w konfrontacji z silnym rywalem. Na czwartek zaplanowany został trening punktowany z zespołem rywalizującym w PGE Ekstralidze. Do Gniezna przyjedzie Truly.work Stal Gorzów z Bartoszem Zmarzlikiem i Andersem Thomsenem na czele. 

"Przed meczem ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk czas na poważny sprawdzian." - mówi Rafael Wojciechowski, menadżer Car Gwarant Startu Gniezno. "Po treningach ze słabszym rywalem w czwartek zmierzymy się z silniejszą drużyną. Myślę, że będę po tym treningu punktowanym mądrzejszy, żeby wskazać nominowaną piątkę seniorów do meczu w niedzielę." - przyznaje R.Wojciechowski. 

"Drużyna z Gorzowa przyjedzie w swoim najmocniejszym zestawieniu, typowo ligowym. Będę miał z kim testować swoich zawodników. Mniej pojeżdżą juniorzy, a więcej okazji do startów dostaną seniorzy." - mówi działacz pierwszoligowca. 

Awizowane składy na czwartkowy trening punktowany przedstawiają się następująco: 
Truly.work Stal Gorzów: 
1. Szymon Woźniak 
2. Anders Thomsen 
3. Krzysztof Kasprzak 
4. Peter Kildemand 
5. Bartosz Zmarzlik 
6. Rafał Karczmarz 
7. Mateusz Bartkowiak 

Car Gwarant Start Gniezno: 
9. Oskar Fajfer 
10. Jurica Pavlic 
11. Adrian Gała 
12. Mirosław Jabłoński 
13. Andriej Kudriaszow 
14. Damian Stalkowski 
15. Kevin Fajfer 
16. Frederik Jakobsen 
R1. Oliver Berntzon 

Początek treningu punktowanego zaplanowany został na identyczną godzinę jak pierwszy bieg ligowej inauguracji z Zdunek Wybrzeżem Gdańsk - 14.30. Kibiców zapraszamy na sektory A i B - wstęp na stadion wejściem koło torów od wąskotorówki. Bilety wstępu: normalny 10 zł, dzieci od 4-12 roku życia włącznie wstęp na program w cenie 5 zł. 

Towarzyskie starcie z zespołem PGE Ekstraligi ma dać ostateczną odpowiedź co do składu na inaugurację Nice 1 Ligi. "Pewną koncepcję na mecz ligowy już w głowie mam." - nie ukrywa R.Wojciechowski. "Mam kilku zawodników, których jestem pewien. Pewne niepewności jeszcze zostają w głowie. Mam nadzieję, ze zostaną one rozwiane po czwartku i wszystko będzie dla mnie jasne. Może być jednak i tak, że będę jeszcze się mocno drapał po głowie i ostateczną decyzję na temat składu wyjściowego na mecz ligowy podejmę w piątek." - dodaje R.Wojciechowski. Przypomnijmy, że na pięć miejsc do obsadzenia jest siedmiu seniorów z kadry Car Gwarant Startu Gniezno - to Polacy - Adrian Gała, Mirosław Jabłoński i Oskar Fajfer oraz czwórka obcokrajowców - Jurica Pavlic, Andriej Kudriaszow, Frederik Jakobsen i Oliver Berntzon. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane