Jesteś tutaj:Sport Bieg Tropem Wilczym - zdjęcia uczestników
niedziela, 03 marca 2019 13:04

Bieg Tropem Wilczym - zdjęcia uczestników

 
Bieg Tropem Wilczym - zdjęcia uczestników fot. Rafał Wichniewicz

W niedzielne południe nad Jeziorem Winiary odbyła się kolejna edycja biegu, organizowanego ku pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na starcie stanęło kilkuset zawodników.

Zawody odbywały się na kilku dystansach (1693 m, 5 km i 10 km). w dwóch kategoriach wiekowych - dzieci oraz dorosłych (także mundurowi), oraz w dwóch dyscyplinach - bieg oraz nordic walking. 

W biegu dla najmłodszych, odbywającym się na trasie 1963 metrów, najszybszy był Antoni Piotrowski z Gniezna, drugi był Oliwier Kwacz z Kłecka, a trzeci Kamil Łubiński z Gniezna. Wśród dorosłych najszybciej tę trasę pokonał Mateusz Kropidłowski z Łubowa, drugi był Bartosz Wojciechowski z Gniezna, a trzeci Patryk Frysiak z Gniezna.

Następnie odbył się bieg na 5 kilometrów, który zwyciężył Jacek Bosacki z Gniezna z czasem 17:38, drugi był Dariusz Morzyński z Powidza z rezultatem 17:44, a trzeci Marcin Wolkiewicz z wynikiem 18:58. Wśród kobiet jako pierwsza na metę przybiegła Sylwia Przybylska z Gniezna z wynikiem 25:45, druga była Monika Siwka z Gniezna z rezultatem 25:55, a trzecia Daria Kowalska z Lulkowa, która pojawiła się na mecie z wynikiem 28:11.
Na starcie 5-kilometrowej trasy stanęło także kilkunastu miłośników nordic walking, spośród których wszystkie trzy miejsca zajęli reprezentanci Kijkowego Trzemeszna, kolejno: Agnieszka Kędzierska, Małgorzata Szczudlik i Kamila Kolberg.

Ostatnim biegiem była "dycha", a zawodnicy mieli do pokonania czterokrotne okrążenie "Łazienek". Trasę 10 km jako pierwszy pokonał Paweł Świątkowski z Jastrzębowa, który przebiegł ten dystans w 37:26. Drugi był Adrian Kowalski z Gniezna z wynikiem 37:48, a trzeci Szymon Wesołowski z rezultatem 38:11. Wśród kobiet najszybciej trasę pokonała Joanna Stawowa z Żydowa - 42:48, druga była Weronika Piniarska z wynikiem 46:27, a trzecia na mecie pojawiła się Aleksandra Szturowska z rezultatem 51:01.

3 komentarzy

  • Link do komentarza wilk wtorek, 05 marca 2019 17:23 napisane przez wilk

    Gdyby biegali na cześć Eurokołchozu albo z okazji urodzin Marksa lub Engelsa,to cała post bolszewicka,gnieźnieńska śmietanka biegła by na czele z prezydentem i starostą !!!! A tak wyszło szydło z worka,pokazali prawdziwą twarz wybrańcy !!! CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM ,NIEZŁOMNYM !!!! A na POHYBEL ich OPRAWCOM !!!!!

  • Link do komentarza Biegacz poniedziałek, 04 marca 2019 18:41 napisane przez Biegacz

    Nikt tak jak prezydent nie wspiera tego biegu

  • Link do komentarza Onufry niedziela, 03 marca 2019 18:23 napisane przez Onufry

    A prezydent - to na którym miejscu przebiegł do mety?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane