Jesteś tutaj:Sport Afera w Związku Hokeja na Trawie. Zatrzymano gnieźnianina
piątek, 11 stycznia 2019 14:49

Afera w Związku Hokeja na Trawie. Zatrzymano gnieźnianina

 
Afera w Związku Hokeja na Trawie. Zatrzymano gnieźnianina archiwum redakcji

Ogólnopolskie media donoszą o zatrzymaniu ośmiu osób, które mają związek z prowadzonym śledztwem w sprawie niegospodarności w Polskim Związku Hokeja na Trawie.

W miniony czwartek 10 stycznia funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, dokonali zatrzymania ośmiu osób. 

Wśród zatrzymanych jest gnieźnianin Andrzej G. były prezes PZHT przez trzy kadencje w latach 2005-2017. Wcześniej sprawował także funkcję wiceprezydenta Gniezna. Pozostali zatrzymani to Marek C. i Dariusz K. (byli sekretarze generalni PZHT), Milena C., Tomasz C. i Jakub Ch. (pracownicy PZHT) oraz Sławomir Sz. i Mariola K. Sześciu osobom, w tym prezesowi i sekretarzom, przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przywłaszczenia pieniędzy poprzez nierozliczanie pobranych zaliczek, przyjmowanie faktur sprzedaży sprzętu sportowego bez realizacji dostawy w zamian za korzyść majątkową, fałszowanie dowodów wpłaty należności na rzecz ZUS i Urzędu Skarbowego. 

Choć zarzuty dotyczą lat 2011-2017, to jak wskazuje się, tylko w 2017 roku wymienione wyżej osoby przywłaszczyły powierzone im mienie, pochodzące z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki na kwotę prawie 440 tysięcy złotych oraz wyrządziły szkody materialne na sumę około 1 mln 145 tys. złotych. Dodatkowo mieli oni również sprowadzić niebezpieczeństwo wyrządzenia szkody na rzecz PZHT na kwotę blisko 4 mln złotych. Do listy dołączono również indywidualne zarzuty o korupcję, pranie brudnych pieniędzy i oszustwa.

Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa, wobec części z ww. osób zostanie skierowany wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie. 

Do powyższej sprawy odniósł się obecny zarząd PZHT:

Szanowni Państwo,

w związku z pojawiającym się informacjami na temat zatrzymań przez Centralne Biuro Śledcze Policji osób związanych z Polskim Związkiem Hokeja na Trawie, chcielibyśmy poinformować, iż sprawa dotyczy tylko i wyłącznie osób wchodzących w skład poprzedniego Zarządu oraz byłych pracowników Polskiego Związku Hokeja na Trawie. W chwili obecnej to jedyne informacje, których możemy Państwu udzielić.

Aktualnie Związek i środowisko związane z hokejem na trawie zaangażowane jest w bieżące prace, w szczególności z zainteresowaniem śledzimy trwające właśnie w Wiedniu Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, podczas których nasza reprezentacja broni zdobytego w 2017 roku tytułu Mistrza Europy. 

Rzecznik PZHT,
Filip Sobczak

21 komentarzy

 • Link do komentarza emeryt piątek, 03 lipca 2020 09:01 napisane przez emeryt

  No właśnie, jak tam z tą sprawą? Jesr wyro czy uniewinnienie?

 • Link do komentarza ciekawski czwartek, 02 lipca 2020 11:36 napisane przez ciekawski

  A jak się zakończyła sprawa afery w PZHT?

 • Link do komentarza wyborca wtorek, 15 stycznia 2019 21:21 napisane przez wyborca

  Z tego, co wiadomo, pod sądem świeczki zapalali miłośnicy KODu zrzeszeni w bardziej lub mniej formalnie w rożnych "nowoczesnych, obywatelskich,senioralnych i postępowych" gnieźnieńskich organizacjach . Członków Stowarzyszenia Ziemi Gnieźnieńskiej tam jakoś nie było, więc niech Zenon pomyśli i sprawdzi swoja rozległą wiedzę,zanim ponownie coś publicznie palnie.

 • Link do komentarza lokalny wyborca wtorek, 15 stycznia 2019 12:46 napisane przez lokalny wyborca

  Pan Andrzej G. od czasu, jak sie sprzeniewierzyl pewnym zasadom nie byl czlonkiem Z.G., a jego polityczne wyznania świadczyly o wielkiej miłości do PO. Zresztą, jak tu niektorzy wspominali, jego publiczny manifestacyjny udział pod gnieźnieńskim sądem jest najlepszym dowodem na wspieranie tej partii i jej koalicjantów, z których pochodzi coraz więcej wykrywanych porażających swoją wielkością afer.

 • Link do komentarza humanista wtorek, 15 stycznia 2019 12:37 napisane przez humanista

  gamma/"Obyś ty i twoje towarzystwo miało tak czyste ręce, jak wspomniani przez Ciebie, Kaczyński, Duda, Ziobro i inni!"
  Szanowny gamma, nie zarzucam lepkich rąk wspomnianym, wskazałem tylko to co Sądy niezawisłe nakazały naprawić.
  Proszę czytaj ze zrozumieniem.

 • Link do komentarza Zenon wtorek, 15 stycznia 2019 11:32 napisane przez Zenon

  Żeby była jasność( Cierpliwy). Andrzej G nigdy nie był członkiem SLD. Był działaczem solidarności nauczycielskiej i członkiem stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska której wieloletnim szefem był obecny poseł PiS Krzysztof Ostrowski. Proszę nie wprowadzać opinii publicznej w błąd.

 • Link do komentarza 1234 poniedziałek, 14 stycznia 2019 17:40 napisane przez 1234

  a to nie jest członek Ziemi Gnieźnieńskiej, znajomy dobry posła O. i niektórych prawicowych sędziów?

 • Link do komentarza gamma poniedziałek, 14 stycznia 2019 15:35 napisane przez gamma

  Humanisto, ty jako wytrawny kontroler powinieneś zostać co najmniej prezesem NIKu! Obyś ty i twoje towarzystwo miało tak czyste ręce, jak wspomniani przez Ciebie, Kaczyński, Duda, Ziobro i inni! Zatrzymany A.G. także ich wyśmiewał i ironizował z tych, co ich bronili. No cóż, może i na Ciebie przyjdzie kryska?

 • Link do komentarza Natalia niedziela, 13 stycznia 2019 16:54 napisane przez Natalia

  Ad. mieszkaniec - ta glupawa obrona sądow poprzez zapalanie zniczy chyba jednak mu nie pomoże?

 • Link do komentarza Vegatermik niedziela, 13 stycznia 2019 16:42 napisane przez Vegatermik

  W dniach 7 - 12 czerwca 1960 r. w Gnieźnie odbyły się jubileuszowe 25 Mistrzostwa Polski Modeli Latających. Zawody można zaliczyć do jednej z najpotężniejszych imprez w dziejach lotniczego sportu modelarskiego naszego kraju. Zgromadziła ona 270 zawodników i organizatorów.
  Dzisiaj nie ma nawet skrawka trawy 50x50m aby bezpiecznie polatać sobie modelami z miłośnikami. W 2000r. w MOK-u podczas wystawy miast partnerskich Veendam, zaprezentowało w swoim folderze lotnisko szybowcowe i dodatkowo małe lotnisko modelarskie.
  Pomyśleć ... naród, który walczy z morzem o każdy skrawek ziemi.

 • Link do komentarza humanista niedziela, 13 stycznia 2019 16:05 napisane przez humanista

  mieszkaniec/ Sądów przed politykami należy bronić - muszą być niezawisłe. Konstytucja - to zbiór przepisów których należy przestrzegać. Prof Kaczyński, mgr Ziobro i radca prawny Duda , też muszą ich przestrzegać.
  Co zaś do sędziów, to jest niestety źle. SSR Dobrzycki, SSR Jarka czy prokurator Brudziński - nie są to wybitni prawnicy.

 • Link do komentarza humanista niedziela, 13 stycznia 2019 13:48 napisane przez humanista

  W czasie prezydentury Pana Dziela, wiceprezydent Andrzej Grzelak też postąpił wbrew zasadom, i został tylko zwolniony.
  Osoby niegospodarne, trącące bezpowrotnie publiczne pieniadze, powinny mieć dożywotnio zakaz pracy w tym sektorze.
  Zakaz kandydowania w wyborach.
  Większość dyrektorów w Gnieźnie podlegałaby temu zakazowi.

 • Link do komentarza cierpliwy niedziela, 13 stycznia 2019 13:31 napisane przez cierpliwy

  I znowu działacz SLD - A G. bliski kolega innego działacza sportowego, działacza Stelli pana Z.K. podejrzany i to mocno, o przywłaszczenie państwowych pieniędzy. Ale to zapewne nie ostatni działacz z Gniezna chwycony za rękę. Poprzednio to chyba właśnie też on, wyniósł z gabinetu wiceprezydenta Gniezna zabytkowe meble jak skończyła się jego kadencja. Dobrze kumam? Takie po prostu jest to środowisko panów i pań z SLD a teraz z grupy niby wspaniałego prezydenta "B". Ale naiwni gnieźnianie ciągle takich właśnie ludzi hołubią i wybierają na kolejne kadencje. Jeżeli tak bezmyślnie wybierają , to niech się teraz wstydzą przed całą Polską. A może o to chodzi, by w ten sposób przyciągać dodatkowych turystów do Gniezna? Tych turystów , którzy chcą zobaczyć miasto ciągle rządzone przez z....i . Bo chyba nie ma takiego drugiego miasta w Polsce gdzie aż tylu z...i można zobaczyć na wolnym wybiegu. Inne miasta już dawno się z tego SLD owskiego środowiska oczyściły. I w tamtych miastach z...i można oglądać, ale tylko w klatkach. Dziwne jest to nasze gnieźnieńskie ZOO.

 • Link do komentarza szperacz niedziela, 13 stycznia 2019 10:22 napisane przez szperacz

  Trochę historii ..." P. Gruszczyński dodaje, że do zadań parlamentarnego zespołu będzie należało promowanie hokeja w ogólnopolskich mediach, propagowanie tej dyscypliny i lobbowanie na jej rzecz ". ...."Przede wszystkim chodzi o to, żeby zaistnieć w Warszawie, zaistnieć w mediach centralnych - mówi Andrzej Grzelak, prezes Polskiego Związku Hokeja na Trawie."....

  ZAISTNIAŁ ! teraz czas na następnych :) xD

 • Link do komentarza Zocha niedziela, 13 stycznia 2019 10:03 napisane przez Zocha

  Tak, ten Pan zapalał świeczki przed sądem. Teraz zrozumiałam hasło "wolne sądy". Wolne czyli nie szybkie, to może sprawa się przedawni.

 • Link do komentarza KODomita Kij niedziela, 13 stycznia 2019 09:33 napisane przez KODomita Kij

  trochę zajęło mi szukanie go na zdjęciach ale w końcu jest! łańcuch światła w Gnieźnie w lipcu 2017!

  http://gniezno24.com/media/k2/galleries/11441/c053.jpg


  kon-sty-tu-cja! de-mo-kra-cja!

 • Link do komentarza Stefan niedziela, 13 stycznia 2019 09:08 napisane przez Stefan

  Coś nie ma szczęścia środowisko hokejowe w Gnieźnie. Kiedyś pobicie na Rynku z udziałem reprezentantów, potem sprawa bandyckiego wymuszania okupu na sąsiedzie z główną rolą Piotra M. (nb. odsiedział już swoje czy choruje? )Teraz znowu Andrzej G. Też lada chwila zachoruje bo swoje lata ma :)

 • Link do komentarza mieszkaniec sobota, 12 stycznia 2019 22:20 napisane przez mieszkaniec

  To jeden z tych, co zapalali świeczki przed sądem!

 • Link do komentarza KEGAN piątek, 11 stycznia 2019 21:53 napisane przez KEGAN

  I dlatego ostatni raz graliśmy na olimpiadzie w Sydney w 2000 - ale już nam to nie grozi dzięki takim " działaczom ". DIĘKUJEMY DZIĘKUJEMY... Gdybyśmy obcinali ręce złodziejom -otaczaliby nas sami kalecy- moglibyśmy coś dobrego od Arabów zapożyczyć.

 • Link do komentarza Viola piątek, 11 stycznia 2019 21:03 napisane przez Viola

  Szkoda, że Gniezno znowu na antenie ogólnopolskiej w takim kontekście.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane