Jesteś tutaj:Sport Po raz ósmy przebiegli Wigilijną Dychę - fotogaleria
poniedziałek, 24 grudnia 2018 11:13

Po raz ósmy przebiegli Wigilijną Dychę - fotogaleria

 
Po raz ósmy przebiegli Wigilijną Dychę - fotogaleria fot. Rafał Wichniewicz

Blisko czterystu zawodników wystartowało w kolejnej edycji Wigilijnej Dychy, której uczestnicy kilkukrotnie obiegli gnieźnieńską "Wenecję".

Niepisaną tradycją biegaczy z Grodu Lecha, jest coroczne spotykanie się na kilka godzin przed wigilijną wieczerzą, by wspólnie wziąć udział w towarzyskim bieganiu w świątecznym nastroju. Tym razem nad brzegiem Jeziora Jelonek pojawiło się około czterystu biegaczy, a spora część z nich miała w swoim ubiorze jakiś mikołajkowy akcent. Wszystko to w ramach ósmej edycji Wigilijnej Dychy, której charytatywny cel w tym roku poświęcony był małej Gabrysi Wejerowskiej, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Dobrowolne datki złożone w trakcie zapisów przeznaczone zostaną na leczenie dziewczynki.

Wkrótce po zrobieniu wspólnego zdjęcia wszystkich uczestnikom, ruszył bieg na dystansie 10 kilometrów, ale był to jedynie odcinek umowny, gdyż liczyła się dobra zabawa oraz szlachetne przesłanie akcji. Stąd też, nawet po pokonaniu jednego okrążenia, na uczestników czekały medale oraz ciepła herbata, która pozwalała się rozgrzać w to mroźne i wietrzne przedpołudnie. Całości towarzyszyły kucyki, które przyjechały z Rancza Ganina i nawet obiegły raz jezioro wraz z pozostałymi zawodnikami.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Absolwentka Kasia poniedziałek, 24 grudnia 2018 15:28 napisane przez Absolwentka Kasia

    Pan profesor ma mine jakby chciał uchodzić za gnieźnieńskiego wojewódzkiego. Mimo widocznego upływu czasu niektórzy się nie zmieniają. haha i pozdrawiam

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane