piątek, 21 grudnia 2018 18:15

Celem dla Mieszka ma być II liga

  mnopr
Celem dla Mieszka ma być II liga zdjęcie nadesłane

W piątek Miejski Klub Sportowy Mieszko Gniezno rozwiał wszelkie wątpliwości dotyczące rundy wiosennej. 

21 grudnia w siedzibie klubu przy ul. Strumykowej doszło do bardzo ważnego spotkania w którym uczestniczyli prezydent Tomasz Budasz, prezes PEC Dariusz Zamiar, prezes AFORTI Klaudiusz Sytek, prezes MKS Mieszko Gniezno Maciej Ciesielski, trener pierwszego zespołu Jakub Ostrowski, honorowy członek zarządu Janusz Malęgowski oraz członkowie zarządu w osobach Romana Gąsiorowskiego oraz Waldemara Czajkowskiego, a także obecny był również Dyrektor Akademii Mieszko – Wojciech Gąsiorowski.

W spotkaniu udział wzięli również zawodnicy pierwszego zespołu. Celem nadrzędnym było wyjaśnienie sytuacji w klubie a także zapewnienie wszystkich zgromadzonych, że zdanie które do tej pory padało z ust działaczy „gramy o najwyższe cele” jest nadal aktualne, teraz należy je interpretować w sposób jednoznaczny – gra o II ligę. Prezydent Tomasz Budasz jasno wyraził swoje pełne zaangażowanie w rozwój klubu i pełne wsparcie finansowe. Jednocześnie mówiąc o tym, że stadion piłkarski pierwszej stolicy niedługo nabierze nowego blasku i będzie stadionem na jaki kibice piłki nożnej w Gnieźnie zasługują. Stadion ma być remontowany nie tylko pod kątem rozgrywek II ligowych lecz przygotowany w pełni będzie pod I ligę.

Głos zabrał również Dariusz Zamiar, który mówił o transparentności klubu i coraz stabilniejszej pozycji na gnieźnieńskim rynku, a także o tym że PEC Gniezno będzie w najbliższych latach również wspierał gnieźnieńską piłkę nożną. Na końcu głos zabrał Prezes AFORTI Klaudiusz Sytek, który wprost mówił o swoich aspiracjach jako sponsora, a także o tym, że w PZPN coraz górniej mówi się o Mieszku Gniezno jako o trzeciej sile w Wielkopolsce, a i chodzą słuchy, że skoro miedzy Lechem a resztą jest przepaść to klub z pierwszej stolicy może tę lukę wypełnić. 

Zarząd Klubu już rozpoczął rozmowy z poszczególnymi zawodnikami po to, aby stworzyć machinę do wygrywania z utrzymaniem obecnego kręgosłupa a cel jest jasny. Awans do II ligi.

12 komentarzy

 • Link do komentarza wilk niedziela, 23 grudnia 2018 19:18 napisane przez wilk

  Endrju---już zdrożało, od stycznia w spółdzielni,nabici w butelkę wyborcy Kujawy i tzw. DRUŻYNY BJUDASZA,dostali w podziękowaniu za .......udzielone poparcie !!!!
  Ja jestem ciekawy,JAKI POWÓD zwolnienia trenera Mariusza Bekasa,który awansował z Mieszkiem do III ligi czyli de facto 4 ligi,a teraz w rozgrywkach zajął z tymi chłopakami PIERWSZE MIEJSCE w grupie po jesiennych meczach !!! JAKI POWÓD ???? Nie usłyszałem tego,ani nie przeczytałem nigdzie !!!!!!

 • Link do komentarza Kibic niedziela, 23 grudnia 2018 14:16 napisane przez Kibic

  Zespół jest liderem są wyniki, a odchodzi główny autor sukcesu, czyli trener Bekas. Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę!!!

 • Link do komentarza Marian Lisiecki niedziela, 23 grudnia 2018 12:42 napisane przez Marian Lisiecki

  To tylko akcja propagandowa, nic więcej. W klubie dzieje się bardzo źle. Poza tym, że odeszły dwie najważniejsze osoby tego projektu czyli dyrektor sportowy i trener to klub tonie w długach, a efektem tego była między innymi zawieszona ostatnio licencja. Zarząd nie panuje zupełnie nad działalnością klubu czego dowodem jest zatrudnienie trenera Ostrowskiego, który nie ma uprawnień do prowadzenia drużyny w 3 lidze. Z drużyny odchodzą najlepsi zawodnicy, a tutaj mydli się oczy hasłami o walce o awans do 2 ligi. Niestety niekompetentni działacze zarządu na czele z nie mającym zielonego pojęcia o piłce i prowadzeniu klubu prezesem niszczą wszystko co zawodnicy, dyrektor i trener zrobili przez ostatnie miesiące. W odstępie kilkunastu dni zarząd zniszczył cały dorobek. Ciekawi mnie jak jeszcze długo Prezydent będzie patrzył przez palce na działania swojej marionetki, która przez swoją niekompetencję marnuje publiczne pieniądze (klub dotowany jest przecież przez miasto i przez spółkę miejską)? Niemal całe środowisko sportowe i piłkarskie wie, że kolega Ciesielski nie panuje zupełnie nad klubem i nie ma żadnego wkładu w jego rozwój (poza udzielaniem propagandowych wywiadów i ustawianiem się do zdjęć), a on nadal tkwi na stanowisku trzymając się stołka rękami i nogami. Na koniec taki apel jeszcze, Panie Macieju miej pan honor i odejdź sam.

 • Link do komentarza śledczy niedziela, 23 grudnia 2018 11:51 napisane przez śledczy

  Tak idą pieniądze. Najpierw do spółki, potem do klubu, a co się dzieje z nimi potem? Warto by bylo sprawdzić. Nie jest to latwe, bo wszędzie sa swoi ludzie. Nie wierzycie, to sprawdzcie, kto jest kim i gdzie pracuje.

 • Link do komentarza Micio niedziela, 23 grudnia 2018 11:35 napisane przez Micio

  Ręka rękę myje. Pec, um, spółdzielnia mieszkaniowa, prezydent. Dziwią mnie przemówienia o transparentności... Gdyby ktoś chciał być transparentny to bardzo umieścił rozliczenia na stronie internetowej w przejrzysty sposób aby każdy mógł się zaznajomić... Co za ile z kim... Itp.

 • Link do komentarza Ja niedziela, 23 grudnia 2018 11:05 napisane przez Ja

  Od stycznia podwyżki za podgrzanie wody o prawie 100% tak wynika z pisma jakie dostałem ze spółdzielni mieszkaniowej. Czyżbym niechcący stał się sponsorem Mieszka? Nie mam ambicji bycia sponsorem za to chciałbym mieć tańszą ciepłą wodę.

 • Link do komentarza wiktoria sobota, 22 grudnia 2018 20:45 napisane przez wiktoria

  Ludzie, rocznik 2003 to piłkarze, którzy powinni pukać do pierwszego zespołu (patrzcie jak pracuje się w Lechu). Dlatego nie ma co się dziwić, że zostali włączeni do wyższego rocznika. Wbrew wszystkim hejterom Mieszko stale się rozwija i pewnie za kilka lat zakotwiczy w I lidze.

 • Link do komentarza Endrju sobota, 22 grudnia 2018 13:37 napisane przez Endrju

  PEC sponsorem? Ciekawe o ile zdrożeje tzw. CIEPŁO SYSTEMOWE?

 • Link do komentarza Gal anonim sobota, 22 grudnia 2018 08:20 napisane przez Gal anonim

  Ale mydla oczy nie będzie awansu w tym roku na bank bo Lech ma priorytet by awansować!!

 • Link do komentarza rezigiusz sobota, 22 grudnia 2018 07:12 napisane przez rezigiusz

  Widać iż Mieszko wyłożył "wszystko na stół"( zdjęcia mówią same za siebie). Szkoda ze stwierdzono iż II liga "ma być" a nie że "jest" bo to dość istotna różnica w dobranych słowach. To spotkanie miało dać tylko "oddech" zarządowi a miny pozistalych uczestników spotkania mówią same za siebie ze atmosfera jest fatalna.

 • Link do komentarza Pytajnik sobota, 22 grudnia 2018 00:21 napisane przez Pytajnik

  Rocznik 2003 do likwidacji, zlekceważenie młodzieży i rodziców. No, kto się tym pochwali?

 • Link do komentarza Koryfeusz piątek, 21 grudnia 2018 22:56 napisane przez Koryfeusz

  Dobrze gdyby te optymistyczne założenia się spełniły. Ja jakoś jednak podchodzę do tego sceptycznie. Może się mylę, ale Mi osobiście to nie wygląda tak różowo.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane