sobota, 12 sierpnia 2017 19:24

Fotogaleria ze zniszczeń po nawałnicy - część druga

 
Fotogaleria ze zniszczeń po nawałnicy - część druga fot. Rafał Wichniewicz

Las Miejski na całym obszarze nosi ślady zniszczeń - drzewa uginały się od wiatru i łamały jak zapałki. Wprowadzono zakaz wstępu na terenie kilku leśnictw.

Decyzję taką podjęto rankiem 12 sierpnia i do odwołania jest zakaz wstępu do lasu na terenie leśnictw Brody, Kowalewko, Nowaszyce, Las Miejski i Zakrzewo. Objeżdżając najbliższy Gnieznu las, można się przekonać, jak poważne zniszczenia spowodowała w drzewostanie piątkowa nawałnica. Przejezdne zostały jedynie ul. Witkowska, ul. Wrzesińska. Ul. Pustachowska, prowadząca w kierunku Gębarzewa, ma na wielu odcinkach utrudnienia, ale jest przejezdna. Pozostałe drogi są zablokowane przez powalone drzewa. 

Nagranie przelotu nad lasem dronem Fly4you:

 

Poniżej prezentujemy drugą galerię zdjęć, złożoną z fotografii wykonanych przez naszą redakcję w sobotnie popołudnie oraz tych, które do czasu publikacji zostały nadesłane przez mieszkańców (dla pewnego porządku zdjęcia te nie są oznakowane logiem portalu).

4 komentarzy

 • Link do komentarza heniu poniedziałek, 14 sierpnia 2017 10:17 napisane przez heniu

  same nieszczęścia , do tego Gniezno na liście miast którym grozi marginalizacja i zjawiska kryzysowe wobec niekorzystnej sytuacji społeczno - gospodarczej

 • Link do komentarza czytelnik niedziela, 13 sierpnia 2017 15:30 napisane przez czytelnik

  Gnieźnienska alfa i omega: Ja_Jestem vel Gnieźnianin -znawca wszystkiego. Trafił sìę Gnieznu prawdziwy geniusz

 • Link do komentarza Ja_Jestem niedziela, 13 sierpnia 2017 09:30 napisane przez Ja_Jestem

  Teraz dopiero potrzebne byłyby zarządzenia min szyszki. W tej sytuacji, jakakolwiek wydana dyspozycja w kwestii wycinania połaci lasów, byłaby uzasadniona.

 • Link do komentarza Pimp sobota, 12 sierpnia 2017 19:53 napisane przez Pimp

  Zobaczcie las w mnichowie i czerniejewie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane