Jesteś tutaj:Kultura Muzealna wystawa plenerowa ponownie na witrynach sklepów
wtorek, 05 lipca 2022 07:53

Muzealna wystawa plenerowa ponownie na witrynach sklepów

 

Gnieźnieńskie Muzeum już wielokrotnie udowadniało, że lubi sięgać po niestandardowe sposoby opowiadania o historii i kulturze wczesnego średniowiecza. Po raz 6 otwarto wystawę w witrynach sklepowych.

Kto zna historię Bolesława Chrobrego, który za nieprzestrzeganie postów karał wybijaniem zębów, a zanim został królem Polski, był księciem czeskim? Kto wie o podarowaniu przez Mieszka I wielbłąda 6-letniemu cesarzowi Ottonowi albo to, że Karol Wielki miał swoje zwierzątko – słonia, którego zabierał na wyprawy wojenne? Odpowiedzi na pytania skryte są w gnieźnieńskich witrynach sklepowych, gdzie prezentowane są muzealne wystawy. A gdzie są zlokalizowane? Poniżej wklejamy listę miejsc:

  • Restauracja „Zielony stół”, ul. Tumska 15
  • Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, ul. Jana Pawła II 9/10
  • Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, ul. Mieszka I 16
  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Dworcowa 7
  • sklep meblowy przy ul. Rzeźnickiej 5
  • Kantor, Rynek 9
  • lokal przy ul. Dąbrówki 1
  • lokal przy ul. Chrobrego 33
  • lokal przy ul. Chrobrego 10

Wystawę tworzą rysunki Tomasza Pląskowskiego, które w ramach cyklu „Czy wiesz, że…” muzealnicy udostępniają na swoim profilu facebookowym. Autorem koncepcji cyklu i tekstów jest dr Michał Bogacki, dyrektor Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Wystawa czynna jest od 1 lipca do 31 sierpnia 2022 roku.

Autor cyklu „Czy wiesz, że…”: dr Michał Bogacki. Autor rysunków: Tomasz Pląskowski. Produkcja: Magda Robaszkiewicz. Opracowanie graficzne: Maciej Zaborowski.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane