Jesteś tutaj:Kultura Wyjątkowy koncert jazzowego duetu
piątek, 01 lipca 2022 09:32

Wyjątkowy koncert jazzowego duetu

 
Wyjątkowy koncert jazzowego duetu fot. Rafał Kaczmarek

Pawła Pańty i Bogdana Hołowni nie trzeba przedstawiać gnieźnieńskiej publiczności, a jednak za każdym razem potrafią zaskoczyć swoją muzyczną twórczością.

Co prawda koncert, o którym tu mowa, odbył się już jakiś czas temu w pewien czerwcowy wieczór w sali CK eSTeDe, to jednak nigdy nie jest za późno, by dokonać pewnego syntetycznego podsumowania. Obaj muzycy już nie pierwszy raz gościli w Pierwszej Stolicy Polski, bowiem na swoim "miejscowym koncie" mają już występy z innymi projektami jazzowymi. Tym razem jednak przybyli, by zaprezentować autorskie aranżacje piosenek Kabaretu Starszych Panów.

Agencja Artystyczna Jazz Gra w zapowiedzi koncertu przedstawiła muzyków jako przodujących na polskiej i europejskiej jazzowej scenie muzycznej. O tym, że Pańta i Hołownia to marka sama w sobie świadczył wspomniany koncert, podczas którego brawurowo, ale i z dużym zaangażowaniem zagłębili się w twórczość Kabaretu Starszych Panów, odkrywając te utwory na nowo. Całość nie była by tym "czymś", gdyby nie dobry kontakt z publicznością, która odwzajemniała się brawami, dzięki czemu nastrój tego wieczoru był prawdziwym świętem jazzu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane