Jesteś tutaj:Kultura W Gnieźnie ugościli Polonię przybywającą z obu Ameryk
środa, 29 czerwca 2022 10:24

W Gnieźnie ugościli Polonię przybywającą z obu Ameryk

 

Rodziny z Brazylii i Stanów Zjednoczonych, które współpracują z gnieźnieńskim Klubem Nauczycieli Polskich i Polonijnych, odwiedziły Pierwszą Stolicę Polski. 

Wyjątkowych gości przywitano w Centrum Kultury "Scena to dziwna", gdzie przygotowano dla nich krótki program artystyczny w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego "Gniezno". Poprzedziły to słowa skierowane przez organizatorów tj. prezes klubu Małgorzaty Tomczak oraz dyrektorki ośrodka - Ewy Przybylskiej, a także przedstawicieli miejscowego samorządu.

Następnie wręczono okolicznościowe upominki przybyszom - pani Maristeli Anie Drewnowki-Panek oraz Sandrze Marii Panek-Wander z bliskimi z São Mateus do Sul, a także pani Katarzynie Schmidt Nwachukwu, która pochodzi z Gniezna i za oceanem prowadzi vloga „Polska mama w USA”.

Rodziny te współpracują z gnieźnieńskim klubem, które od lat prowadzi działalność na rzecz podtrzymywania kontaktów tego typu osób z ojczyzną. Pozwala to na wymianę kulturalną oraz edukacyjną, pozwalając tym samym upowszechniać wiedzę o Polsce i Polonii na świecie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane