Jesteś tutaj:Kultura Potańcówka ludowa w eSTeDe już w sobotę
wtorek, 10 maja 2022 10:26

Potańcówka ludowa w eSTeDe już w sobotę

  mn
Potańcówka ludowa w eSTeDe już w sobotę zdjęcie nadesłane

Zapraszamy na Potańcówkę ludową z muzyką na żywo! Spotykamy się 14 maja o godzinie 18.00 w Centrum Kultury “Scena to dziwna”.

Zespół Tańca Ludowego “Gniezno” przygotował dla Państwa liczne atrakcje. Na uczestników czekają: nauka tańca, konkursy, słodki poczęstunek oraz możliwość zrobienia sobie zdjęcia w stroju ludowym. 

Kto za tym stoi? Zespół Tańca Ludowego ,,Gniezno’’ powstał 5 października 2016r. Działa przy Centrum Kultury "Scena to dziwna" w Gnieźnie. Zespól skupia dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Celem jego artystycznej działalności jest pielęgnowanie, kultywowanie i propagowanie polskiego folkloru oraz tradycji ludowych. Największą wagę przywiązuje się do tańca, przyśpiewek, zwyczajów i obrzędów.

Od początku powstania Zespołu jego Kierownikiem artystycznym, choreografem i instruktorem jest Irena Kolanowska – ogromny pasjonat folkloru, wieloletnia tancerka Zespołu Folklorystycznego ,,Szamotuły”.
Repertuar Zespołu:
– tańce szamotulskie, tańce łowickie
– kujawiak narodowy, polonez
– obrzęd dożynkowy
– kolędy i pastorałki, noc Kupały

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane