Jesteś tutaj:Kultura „Żywa Biblioteka” w eSTeDe
środa, 20 kwietnia 2022 08:19

„Żywa Biblioteka” w eSTeDe

  mn
„Żywa Biblioteka” w eSTeDe zdjęcie nadesłane

W piątek, 22 kwietnia 2022 roku o godzinie 16.00 Centrum Kultury „Scena to dziwna” przemieni się w przestrzeń niecodziennego dialogu.

W murach naszego centrum zagości "Żywa Biblioteka”. Inicjatywa ta odbywa się w ramach projektu “Lokalnie dla różnorodności”. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Diversja przy wsparciu Credit Agricole Bank Polska z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG.”

"Poznaj żeby zrozumieć" to hasło najlepiej oddaje ideę "Żywej Biblioteki". Wydarzenie ma konwencję biblioteki, w której „książkami“ są ludzie z różnych grup obarczonych stereotypami. „Czytelnicy“ mogą ich „wypożyczyć“ i porozmawiać z nimi. Nad całością wydarzenia czuwają „bibliotekarze“. Rozmowa trwa do 30 minut.

Po zakończeniu "Żywej Biblioteki" odbędzie się wykład o tematyce antydyskryminacyjnej pt. „Strefy wolne od zdrowia psychicznego”, wygłoszony przez psychologa Dominika Haak. Współorganizatorami wydarzenia są I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu filia w Gnieźnie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Gnieźnie oraz Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane