Jesteś tutaj:Kultura Dzień Dziecka w środku zimy
poniedziałek, 17 stycznia 2022 10:36

Dzień Dziecka w środku zimy

  mn
Dzień Dziecka w środku zimy zdjęcie nadesłane

Hawajskie motywy, takie jak palmy, kwieciste girlandy czy barwne tatuaże, wypełniły w sobotę pomieszczenia gnieźnieńskiego Starego Ratusza. To wszystko za sprawą nieMOŻLIWEGO Dnia Dziecka, organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury.

Inspirowane tropikami wydarzenie pokazało, że Dzień Dziecka można obchodzić nie tylko w czerwcu. Program imprezy został podzielony na cztery „wyspy”, z nazwami zapożyczonymi od ich hawajskich odpowiedników.

Na Hawai’i dzieci w wieku od 0 do 15 lat mogły m.in. własnoręcznie wykonać ananasy, skrzydła, naszyjniki czy nawet żółwie z piasku. Na drugiej z wysp, Maui, można było zaplanować wyprawę z Robinsonem Crusoe, poznając zasady bezpieczeństwa i przetrwania w gorącym klimacie, posłuchać bajki kamishibai, nauczyć się tańca hula, czy zagrać na własnoręcznie wykonanym ipu. O’ahu było miejscem przeznaczonym dla rodziców, którzy podczas spotkań z Kingą Barlik oraz Magdaleną Fejfer mogli porozmawiać o mocy budowania relacji oraz mocy mediacji. Zakończeniem nieMOŻLIWEGO Dnia Dziecka była wyprawa na wyspę Molokai, czyli wspólne ognisko na dziedzińcu Starego Ratusza.

W organizację wydarzenia zaangażowana była także działająca przy MOK grupa wolontariuszy Młodzi: Akcja.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022