Jesteś tutaj:Kultura Noworoczny koncert orkiestry Straży Granicznej w katedrze
piątek, 14 stycznia 2022 07:54

Noworoczny koncert orkiestry Straży Granicznej w katedrze

 
Noworoczny koncert orkiestry Straży Granicznej w katedrze źródło zdjęcia: MOK

W czwartkowy wieczór, dopełniając świąteczny klimat minionego czasu, odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza.

Koncerty z udziałem zespołów reprezentacyjnych służb mundurowych zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem gnieźnian. Przyzwyczajeni do takich występów, które swojego czasu odbywały się w kościele garnizonowym, wielu czekało na ich powrót w tej formie. To też nic dziwnego, że zapowiedzenie występu koncertu w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, spotkało się z uznaniem.

Muzycy wystąpili w miniony czwartek, tuż po wieczornej mszy świętej w katedrze gnieźnieńskiej. Sam zespół w swojej tradycji nawiązuje do znanej przed wojną Orkiestry 1-go Pułku Strzelców Podhalańskich, ale także do folkloru muzycznego z obszaru Podhala. Występując nie tylko w kraju, ale także i za granicą, zdobyła już spore uznanie, a dowodem tego był także występ w bazylice. Tu, przed gnieźnieńską publiką, zespół wykonał bogaty repertuar kolęd i pastorałek, dopełniając tym samym świąteczno-noworoczny czas i jeszcze na chwilę zatrzymując wszystkich w tym klimacie.

zdjęcia: MOK

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022