Jesteś tutaj:Kultura Wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych na deptaku
środa, 29 grudnia 2021 12:07

Wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych na deptaku

 

Melodie, które lata temu zagrzewały wielu do walki, ale też przez dekady towarzyszyły różnym uroczystościom rocznicowym, wybrzmiały we wtorkowy wieczór przed Starym Ratuszem.

Ostatnim akcentem wtorkowych obchodów 103. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego było wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych. Na deptaku, w miejscu, gdzie sto trzy lata wcześniej emisariusz z Poznania przyjechał z zachętą do ruszenia na koszary, pojawiła się scena, a na niej Teatr Muzyczny Od Czapy.

Artyści co prawda pochodzą z różnych części kraju, ale mimo to dobrze wczuli się w atmosferę wielkopolskiego święta. Wspólnie z gnieźnianami (choć w niedużej grupie), zagrzewali się wszyscy razem, zaczynając od "Roty", a następnie śpiewając m.in. "Pierwszą kadrową", "Idą skauci łez doliną", "Gdy szedłem raz od Warty", "Hej ułani!" czy "Pieśń Poznańczyków". 

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Siostra Irena piątek, 31 grudnia 2021 11:27 napisane przez Siostra Irena

    Wiary mało, ale kasa się zgadza.

  • Link do komentarza Mieszkaniec środa, 29 grudnia 2021 15:01 napisane przez Mieszkaniec

    Świetna rzecz z porażająco niska frekwencją. Zawiodła społeczność czy promocja?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022