Jesteś tutaj:Kultura Spotkali się z Marianem Fludrem
wtorek, 16 listopada 2021 16:48

Spotkali się z Marianem Fludrem

 

O obecnej sytuacji, pediatrii oraz różnych doświadczeniach życiowych lub wspomnieniach z wczesnych lat, można było się zapoznać podczas spotkania ze znanym gnieźnieńskim lekarzem Marianem Fludrem.

Na to spotkanie Centrum Kultury "Scena to dziwna" zaprosiło zainteresowanych kilka dni temu, a same bezpłatne wejściówki rozeszły się w oka mgnieniu. Wszystko za sprawą postaci, która jest bardzo rozpoznawalna dzięki swojej działalności. Mariana Fludra, znanego lekarza, pediatry i specjalisty od medycyny sportowej, nie trzeba było nikomu przedstawiać.

- To, że przyszedłem do Gniezna na stałe, to dzięki wspaniałemu człowiekowi, który mnie namówił na Gniezno. Był to śp. doktor Baranowski. On powiedział "Fluder, co będziesz szukał szczęścia w świecie" - to było w akademiku - "przyjedź do Gniezna". Chociaż się tu nie urodziłem, to czuję się tu w pełni gnieźnianinem - mówił Marian Fluder. Jak przekazał podczas spotkania, sam jest zwolennikiem szczepień. Sam przeszedł koronawirusa jesienią 2020 roku i czas ten odbił się bardzo źle na jego stanie zdrowia, a do siebie dochodził przez pół roku.

Podczas spotkania nie zabrakło także tematów związanych z pediatrią i prywatnych doświadczeń zawodowych. - Odporność zależy od tego, na co nie mamy wpływu, a więc od genetyki i na to, na co mamy wpływ - czyste powietrze, odpowiedni sen. Ja tego ostatniego nie jestem przykładem, bo mało śpię, ale jak zachorowałem rok temu i wiem co ta choroba ze mną zrobiła - przyznał. 

 

17 komentarzy

 • Link do komentarza Marek poniedziałek, 22 listopada 2021 12:15 napisane przez Marek

  Bardzo dobrze, że nie jest zwolennikiem tzw. "szczepień na covid". W końcu te preparaty nie są zatwierdzone przez FDA i oczekują wciąż testów do 2026 roku. Przez ten preparat, zmarło już ponad 20,000 ludzi w USA. Jedyny odważny lekarz, który nie dał się ogłupić. Szacun.

 • Link do komentarza wnuk Pelachy sobota, 20 listopada 2021 12:13 napisane przez wnuk Pelachy

  Do Aleksandra - mądra to ty nie jesteś...

 • Link do komentarza Aleksandra piątek, 19 listopada 2021 16:20 napisane przez Aleksandra

  Do Pelacha

  Żniwo szczepionek, nic więcej.

 • Link do komentarza Pelacha piątek, 19 listopada 2021 16:07 napisane przez Pelacha

  Jeśli ktoś zasługuje na wyróżnienie, to się go wyróżnia- mechanizm prosty jak drut! Całymi latami pracuje się na szacunek i uznanie, nic łatwo i szybko w życiu nie przychodzi. Pozdrawiam

 • Link do komentarza Pelacha piątek, 19 listopada 2021 15:54 napisane przez Pelacha

  Ad Kleopatra Tylko nie tego psychiatry z Dziekanki, bo nie stać mnie na niego,ha ha ha....

 • Link do komentarza pacjentka piątek, 19 listopada 2021 12:19 napisane przez pacjentka

  Jest wielu znakomitych lekarzy, więc albo piszmy o wszystkich i nie wyróżniajmy jednych. Dla mnie wspaniałym przykładem jest dr Igliński, który w ramach Kasy Chorych jest niestrudzonym dobroczyńcą chorych i prawdziwym aniołem stróżem ciężko cierpiących.

 • Link do komentarza Kibic czwartek, 18 listopada 2021 14:50 napisane przez Kibic

  @pacjent - w czym pomoże Ci cudowny Pan Bóg jeśli nie będzie lekarza, medycyny, leków itd. W średniowieczu dozywali do 30stki właśnie modląc się do Boga.

 • Link do komentarza Zosia czwartek, 18 listopada 2021 13:25 napisane przez Zosia

  Nie wiem jak dobry jest ten lekarz. Ale zapewne jest dużo, dużo lepszy od tego lekarza - ordynatora z DZIEKANKI, co w domku trzymał schowane 1 200 000 złotych za wydawanie w sposób nielegalny zwolnienia chorobowe. Ciekawe co można by znaleźć u innych ordynatorów różnych oddziałów szpitalnych w Gnieźnie czy w województwie ? I takich ludzi sądy polskie powoływały na biegłych w różnych ważnych dla losu ludzi rozprawach. Tragedia.

 • Link do komentarza Kleopatra czwartek, 18 listopada 2021 12:27 napisane przez Kleopatra

  Ad. Pelacha - a ty jak widać potrzebujesz chyba pilnie psychiatry!

 • Link do komentarza Pelacha czwartek, 18 listopada 2021 10:18 napisane przez Pelacha

  Lekarze tak dzielnie pomagają chorym, że jest ponad 150 tys. nadmiarowych zgonów!

 • Link do komentarza Pelacha czwartek, 18 listopada 2021 10:09 napisane przez Pelacha

  Właśnie widać, jak lekarze pracują cicho i spokojnie! to jakieś kpiny z tego zawodu! Powinni być na pierwszej linii frontu, a nie chować sie po kątach Wstyd państwo medycy!

 • Link do komentarza Pelacha czwartek, 18 listopada 2021 09:59 napisane przez Pelacha

  Pan Bóg działa poprzez ludzi, którzy są Jego narzędziami-trzeba odczytywać znaki!

 • Link do komentarza Ja27 środa, 17 listopada 2021 21:39 napisane przez Ja27

  Nie do końca zwolennik szczepienia na covid. Na pytanie o to, odpowiedział bardzo mądrze: Jeden syn się zaszczepił, drugi nie. Jednemu i drugiemu powiedziałem, że zrobili dobrze. I bardzo dobrze z tego wybrnął.

 • Link do komentarza Pelacha środa, 17 listopada 2021 11:01 napisane przez Pelacha

  Kto chciał zrozumieć, to zrozumiał i tyle w temacie! Serdeczne dzięki, Kochany Doktorze!

 • Link do komentarza pacjent wtorek, 16 listopada 2021 23:18 napisane przez pacjent

  Ad. lili - cudowny to jest tylko Pan Bóg. A doktor, jak doktor, jest znany, lubi leczyć, znam wielu takich w Gnieźnie, nawet całkiem bezinteresownych, tylko jakoś nikt ich nie wyłapuje medialnie. Pracują cicho, spokojnie i pomagają chorym.

 • Link do komentarza lili wtorek, 16 listopada 2021 20:15 napisane przez lili

  Cudowny człowiek

 • Link do komentarza Matka pana Tadzia wtorek, 16 listopada 2021 17:21 napisane przez Matka pana Tadzia

  Zwolennik szczepień, co za poprawność polityczna..... Po za tym to Super Doktoŕ!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane