Jesteś tutaj:Kultura Kłecko z nową publikacją i produktem lokalnym
poniedziałek, 18 października 2021 15:31

Kłecko z nową publikacją i produktem lokalnym

  mnopr

W minioną sobotę odbyła się promocja publikacji Michała Szymańskiego pt. „Wielkopolanin wobec zarazy – dorobek naukowy ks. Marcina z Kłecka".

W sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kłecku zaprezentowano efekt rocznych prac nad publikacją, o dorobku XVI-wiecznego kłeckiego proboszcza oraz nad odtworzeniem leczniczej musztardy proponowanej przez ks. Marcina.

Przybyłych gości powitał Robert Zgoła, dyrektor MGOK Kłecko, który przybliżył idee powstania publikacji oraz odtworzenia musztardy wg wskazań ks. Marcina z Kłecka. Następnie głos zabrali Honorowi Patroni, ks. abp Wojciech Polak oraz Burmistrz Gminy Kłecko Adam Serwatka.

Szczegółowy merytoryczny zakres publikacji oraz drogę do odtworzenia kłeckiej musztardy przedstawił Michał Szymański - autor publikacji - przedstawiciel Rycerskiego Bractwa Ziemi Sieradzkiej. Następnie odbyła się degustacja kłeckiej musztardy podczas, której można było spróbować szerokiego wachlarza wędlin i kiełbas. Każdy z uczestników otrzymał również darmowy egzemplarz publikacji. 

Publikacje będą dostępne w MGOK Kłecko oraz Bibliotece Publicznej Gminy Kłecko. Gmina Kłecko wzbogaciła się o pierwszy produkt historyczny – Musztardę ks. Marcina z Kłecka, która od 18 października będzie stopniowo pojawiać się w detalicznych, spożywczych sklepach na terenie Gminy.

Powstanie publikacji został dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Honorowy Patronat nad publikacją objęli; ks. abp Wojciech Polak, Prymas Polski oraz Adam Serwatka, Burmistrz Gminy Kłecko.
 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane