Jesteś tutaj:Kultura Skrzypcowy wieczór w eSTeDe
niedziela, 17 października 2021 08:42

Skrzypcowy wieczór w eSTeDe

  mn
Skrzypcowy wieczór w eSTeDe zdjęcie nadesłane

Niewątpliwie był to wyjątkowy wieczór. Nowo powstała przy Centrum Kultury - „Scena skrzypiec eSTeDe” prowadzona przez Sarę Powagę, miała swoją pierwszą, publiczną prezentację.

Młode adeptki sztuki gry na skrzypcach, Ada Swendrowska, Wisenna Kędzierska, Antonina Górka, Barbara Górka i Joanna Ciesielczyk po niespełna 3 miesiącach nauki gry, dały swój pierwszy sceniczny koncert. Nie trudno sobie wyobrazić, jak silne emocje towarzyszyły temu wydarzeniu. Centrum Kultury „Scena to dziwna”, wszystkim skrzypaczkom gratuluje osiągniętych sukcesów i życzy nieustannego rozwoju muzycznego.

Zwieńczeniem piątkowego wieczoru był koncert zatytułowany „Klasyka & Jazz”, podczas którego duet Sara Powaga (skrzypce) i Maciej Szymański (gitara), zaprezentował standardy jazzowe oraz klasykę muzyki soulowej, alternatywnej i rockowej w aranżacjach na gitarę, skrzypce i wokal. Zgromadzona publiczność miała niecodzienną okazję wysłuchać utworów w dość rzadko spotykanym składzie instrumentalnym (skrzypce z gitarą akustyczną).

O ile nie raz w gnieźnieńskiej przestrzeni muzycznej mogliśmy usłyszeć skrzypce Sary Powagi, tak Maciej Szymański znany był raczej jako realizator dźwięku. W piątkowy wieczór, na sali widowiskowej eSTeDe, mogliśmy przekonać się, jak sprawnym gitarzystą jest Maciej oraz to, jak bardzo dźwięki gitary akustycznej wychodzące spod jego ręki są spójne z brzmieniem skrzypiec Sary. Dzięki temu powstał niezwykły plan muzyczny w którym zbędne już były inne, dodatkowe instrumenty. Czekamy na kolejny występ.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane