Jesteś tutaj:Kultura Melodie marimby wybrzmiały w farze
niedziela, 17 października 2021 09:36

Melodie marimby wybrzmiały w farze

 

Śpiew chóru, dźwięki marimby oraz fragmenty „Tryptyku Rzymskiego” usłyszeć można było w kościele farnym w sobotnie popołudnie, gdzie odbył się koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II.

16 października przypadła 43. rocznica wybrania kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W związku z tym wydarzeniem w kościele pw. św. Trójcy w Gnieźnie odbył się wyjątkowy koncert, mający na celu upamiętnić to wydarzenie. 

Występ rozpoczął się od utworu "Nie lękajcie się", wykonanego przez Chór im. św. Ojca Pio przy akompaniamencie organowym Andrzeja Jorasa. Po tym w świątyni wybrzmiały spokojne melodie marimby, dość rzadko spotykanego instrumentu, przy którym stanęła Aleksandra Krasowska. Do tego w przerwach usłyszeć można było "Tryptyk Rzymski", autorstwa Jana Pawła II, cytowane przez Marcina Drewka. 

 

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Maria poniedziałek, 18 października 2021 07:56 napisane przez Maria

    Przepiękny koncert! Gratuluję pomysłodawcy:)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane